NUOTAIKINGA ANGLŲ KALBOS STOVYKLĖLĖ „SMILEY“

Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje jau antrus metus iš eilės vykdoma dieninė anglų kalbos stovyklėlė „Smiley 2019". Šiemet ji sėkmingai startavo birželio 25-ąją ir iškart įtraukė vaikus į smagią, linksmą, palaikančią ir kūrybingą atmosferą.

Stovyklėlė  mažuosius moko ne tik anglų kalbos kasdienio gyvenimo situacijose, bet ir pasitikėjimo savimi, bendravimo ir bendradarbiavimo tarpusavyje. Mokymo programa remiasi ciklišku, žaidimo pagrindu paremtu mokymo metodu, kurio metu siekiama skatinti vaiko kūrybiškumą, komandinį darbą, bendravimą ir bendradarbiavimą su bendraamžiais, loginį mąstymą, kritinį vertinimą, darbą grupėse per praktines, aktyvias, sužadinančias  veiklas: kūrybines dirbtuves, lauko makštiadą, lavinamuosius žaidimus, šokį, taip praplečiant  anglų kalbos žodyną ir išlaisvinant  kūrybines kiekvieno vaiko galias.

Skaityti daugiau...

„JONVABALIS“ VĖL NUTŪPĖ TAURAGĖJE

Tradiciškai septintus metus iš eilės Klaipėdos krašto bibliotekoms ir bibliotekininkams įteikti Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos apdovanojimai – „Išminties marės" ir „Jonvabalis". Šiuos apdovanojimus 2012 metais įsteigė tuometinis bibliotekos vadovas Juozas Šikšnelis. Apdovanojimai – padėka regiono bibliotekoms ir bibliotekininkams už produktyvią veiklą.

Šiais metais nominacija – „Jonvabalis" – atiteko Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos informacijos skyriaus vyr. bibliografei Laimai Pikčiūnienei už ilgametę ir vaisingą veiklą kraštotyros baruose, už Tauragės krašto kultūros ir istorijos puoselėjimą bei bendradarbiavimą kuriant „Krašto paveldo gidą".

Skaityti daugiau...

NAUJAUSIOS DUOMENŲ BAZĖS BIRUTĖS BALTRUŠAITYTĖS VIEŠOJOJE BIBLIOTEKOJE

Šią vasarą Birutės Baltušaitytės viešojoje bibliotekoje kviečiame nemokamai naudotis naujausiomis duomenų bazėmis. Šį kartą pristatome dvi prenumeruojamas internetines svetaines orientuotas į garso ir vaizdo įrašų kolekcijas.

ACADEMIC VIDEO ONLINE duomenų bazė – labiausiai išsami prenumeruojamų vaizdo įrašų visuma. Joje yra daugiau kaip 62 000 pavadinimų įrašų, apimančių tokias temas kaip antropologija, verslas, konsultavimas, filmai, sveikata, istorija, muzika ir kt. Čia yra įvairių tipų failų (dokumentų), tokių kaip dokumentiniai ar meniniai filmai. Academic Video Online  yra skirta visai plačiajai visuomenei.

MUSIC AND DANCE ONLINE (ACADEMIC) talpina daugiau nei 11 milijonų garso takelių, 2500 valandų vaizdo įrašų, 1,3 mln. puslapių rezultatų ir 500 000 nuorodų į kitus tinklapius, įskaitant ir periodiką, taip pat apima didžiausią ir išsamiausią autorinių teisių saugomą garso ir vaizdo kūrinių sankaupą iš visuomenės mokslų, kultūros ir meno sričių.

Skaityti daugiau...

PARODOS „TAURAGĖS KRAŠTO ISTORIJOS PĖDSAKAI VILNIAUS UNIVERSITETO BIBLIOTEKOS DOKUMENTUOSE“ PRISTATYMAS

Vilniaus universiteto biblioteka Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje pristatė parodą „Tauragės krašto istorijos pėdsakai Vilniaus universiteto bibliotekos dokumentuose". Nuo 11 iki 16 val. eksponuojamoje parodoje pateikiami įdomiausi su Tauragės krašto praeitimi ir žymiais asmenimis susiję XVII–XX a. rankraščiai, reti spaudiniai, grafikos darbai, saugomi VU bibliotekos fonduose.

Renginio metu kalbėjo Vilniaus universiteto bibliotekos generalinė direktorė Irena Krivienė (Paveldas Vilniaus universiteto bibliotekoje: tradicijos, iššūkiai, galimybės), Tauragės muziejaus „Santaka" istorijos-etnografijos skyriaus vedėjas Darius Kiniulis (pranešimas „Tauragės miesto istorinė raida) ir Vilniaus universiteto bibliotekos Rankraščių skyriaus bibliotekininkas Paulius Bagočiūnas, lankytojams pristatęs parodą „Tauragės krašto istorijos pėdsakai Vilniaus universiteto bibliotekos dokumentuose".

Skaityti daugiau...

PARODOS „100 LIETUVĄ KŪRUSIŲ MOTERŲ PORTRETŲ“ ATIDARYMAS

Birželio 5-osios vakarą Tauragės moters užimtumo ir informacijos centras kvietė į parodos „100 Lietuvą kūrusių moterų portretų" atidarymą.

Šimtas metų, kai įtvirtinta moterų teisė balsuoti.  Moterų judėjimas prasidėjo dar anksčiau – 1905 m. Jos ne tik siekė rinkimų teisės, bet ir ekonominės lygybės, priešinosi smurtui šeimoje, kovojo už Lietuvos nepriklausomybę. Moterys suvokė savo pareigą įsitraukti į šalies valdymą ir gynybą. Išsiveržusios iš namų šeimininkių vaidmens, savo žiniomis ir gebėjimais reikšmingai gerino gyvenimą Lietuvoje.

Skaityti daugiau...

LINKSMOS PASAKŲ KŪRIMO DIRBTUVĖS TAURAGĖS PILIES KIEMELYJE

Gegužės 30-ąją Tauragės pilies kiemelyje vyko neįtikėtinai linksmos pasakų kūrimo dirbtuvės su dailininku, knygų vaikams autoriumi Pauliumi Juodišiumi ir rašytoju Virgiu Šidlausku. Abu menininkai yra ne tik mėgstami jaunųjų skaitytojų, bet ir pripažinti literatūros kritikų.

Paulius Juodišius rašo ir iliustruoja knygas, nuolat ieško naujų patirčių, plėtoja nemokamos internetinės interaktyvių pasakų svetainės turinį, organizuoja kūrybinius užsiėmimus vaikams. Jo knyga „Amarėlio pyragas“ 2006 metais yra pelniusi IBBY Lietuvos skyriaus geriausios metų knygos vaikams apdovanojimą. Gražiausios 2012 metų knygos apdovanojimas jam įteiktas už knygą „Penktadieniais apelsinus sapnuoti draudžiama“. Virgis Šidlauskas vaikų literatūroje debiutavo 2017 metais su knyga „Ulfas ir stebuklinga barzda“, kuri buvo nominuota „Metų knygos 2017“ titului. Kūrybinį kelią jis pradėjo mokykloje. 2000-aisiais metais, dar būdamas mokinys, išleido fantastinių apsakymų rinktinę ,,Kurganas“. Virgio Šidlausko kūryba ir straipsniai spausdinami žurnaluose bei laikraščiuose „Literatūra ir menas“, „Šiaurės Atėnai“, „Nemunas“, „Ego“, publikuojami internetiniame dienraštyje bernardinai.lt.

Skaityti daugiau...

TARPTAUTINIS POEZIJOS PAVASARIS TAURAGĖJE

Saulėtą gegužės 24 dienos popietę Tauragės restorano „Banga“ terasoje tradiciškai paminėtas iškiliausias kasmetinis literatūrinis renginys – tarptautinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris"“ rengiamas nuo 1965 metų.

Jį organizuoja Lietuvos rašytojų sąjunga ir rašytojų klubas. Savo kūrybą čia skaito Lietuvos ir užsienio poetai, dalyvauja literatūrologai, vertėjai, aktoriai, muzikai. Pagrindiniai festivalio rėmėjai – LR Kultūros ministerija ir Lietuvos kultūros taryba. Festivalį remia ir Tauragės rajono savivaldybė.

Šio „Poezijos pavasario 2019“ svečiai Tauragėje – Greta Ambrazaitė (2018 m. Jaunojo jotvingio premija už knygą „Trapūs daiktai“; 2018 m. knyga „Trapūs daiktai“ nominuota Metų knygos rinkimuose poezijos kategorijoje); Juozas Žitkauskas – asociacijų „Vilniaus dzūkuliai“ ir „Slinktys“ vadovas, E. Pliaterytės atminimo draugijos pirmininkas, literatas; Dominykas Norkūnas – jo poezija ir vertimai ne kartą publikuoti „Literatūroje ir mene“, „Šiaurės Atėnuose“ ir „Poezijos pavasario“, „Poetinio Druskininkų rudens“ bei „Slinkčių“ almanachuose; Krišjānis Zeļģis (Latvija) – Tartu universiteto filosofijos lingvistikos magistras, jo vertimai buvo paskelbti daugelyje žurnalų; Paulius Šironas – skaitovas, Laimono Noreikos premijos, įvairių skaitymo konkursų laureatas, Lietuvos radijo žurnalistas.

Skaityti daugiau...

KARPINIŲ EDUKACIJOS RAJONO BIBLIOTEKOSE

Praėjusią savaitę bibliotekose vyko net šešios karpinių edukacijos, kurios buvo skirtos tiek vaikams, tiek suaugusiems.

Projekte dalyvavo Vaikų literatūros skyriaus, A. Vymerio miesto, Kęsčių, Mažonų, Lomių ir Taurų kaimų filialų darbuotojos. Minėtose bibliotekose susirinkusiems dalyviams edukacijas vedė tautodailininkė, karpinių meistrė, grafikė, tradicinių amatų žinovė ir puoselėtoja Odeta Bražėnienė iš Utenos.

Skaityti daugiau...

DR. JUOZO P. KAZICKO 100-ŲJŲ GIMIMO METINIŲ ATMINIMO RENGINIAI PASIEKĖ IR TAURAGĘ

Dr. Juozo P. Kazicko (1918 - 2014) atminimui skirti renginiai Tauragėje, gegužės 23-iąją vykę nuo popietės iki pat vėlaus vakaro ne vieno tauragiškio su šypsena pavadinti „Kazickų diena“.

Kazickų šeimos fondas Tauragės gyventojams dovanojo Nomedos Marčėnaitės vedamas „puodeliavimo“ dirbtuves, Pasvalio kultūros centro Jaunimo teatro „Drama“ ir Pasvalio P. Vileišio gimnazijos teatro spektaklį „Nesibaigiantis kelias“ bei dr. Juozo P. Kazicko gyvenimui atminti skirtą parodą ir Vidmanto Valiušaičio paskaitą „Juozas Kazickas ir Lietuvos laisvės byla“.

Skaityti daugiau...

BIBLIOTEKININKĖS TOBULINOSI SU LEKTORE LIDIJA LAURINČIUKIENE

Viešosios bibliotekos filialų darbuotojos tobulinosi, išklausydamos 4 akademinių valandų paskaitą „Įvairių kartų susikalbėjimo galimybės, savęs pažinimas ir savo galių pritaikymas". Tai buvo puiki proga didesnėse ar mažesnėse bibliotekose dirbančioms ir nuolat su savo bendruomene bendraujančioms specialistėms įgyti naujų žinių ir įgūdžių.

Kiekvienos kartos atstovas mąsto, supranta ir kalba sava kalba. Bibliotekininkas yra tas šviesulys bendruomenėje, kuris turi rasti kalbą su bet kurio amžiaus lankytoju. Bibliotekos veiklos, renginiai turi patenkinti visų poreikius ir lūkesčius, todėl būtina žinoti, kaip atrasti savyje gebėjimus laviruoti tarp visų ir būti traukos centru tiek su Tyliųjų kartos atstovais, senjorais, tiek Z kartos vaiku.

Skaityti daugiau...