Naujienos

MAŽAIS ŽINGSNELIAIS LINK DIDŽIŲ TIKSLŲ

Trečiadienio vakarą Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su žurnalo „Kelionė“ redaktoriumi Gediminu Kajėnu, publiciste ir vaikų literatūros apžvalgininke Jurga Lūžaite-Kajėniene, filosofu bei Seimo nariu, penkių knygų autoriumi ir vertėju Andriumi Navicku.

A. Navickas dėkojo visiems, kas tą vakarą pasirinko atsisakyti asmeninių reikalų, pabėgti nuo įvairiausių darbų ir bent valandėlei sustoti, skirti laiko sau: „Knygos yra tai, kas mus sustabdo. Jei reikėtų nužmoginti žmones, reikėtų pradėti nuo bibliotekų naikinimo, siekti, kad žmonės nustotų skaityti“, – apie knygos, skaitymo prasmę kalbėjo svečias.

Žurnalo „Kelionė“ redaktorius Gediminas Kajėnas sutiko su Andriumi, sakydamas, kad knygos, pasakojančios istorijas, leidžia mums susidurti su kitų patirtimi, priverčia susimąstyti, išeiti iš savo komforto zonos: „Šiandien daug kam neturime laiko, po darbų sudėtinga skaityti rimtą knygą, bet manau, kad tos pastangos duoda vaisių – tai mus praturtina. Viskas, kas reikalauja pastangų, yra verta, naudinga, prasminga. Nesvarbu, ar tai knyga, ar straipsnis, ar šiaip tekstas, viliuosi, kad žmogiškosios istorijos mus praturtina ir mes galime savo patirtį atpažinti kito patirtyje, į tam tikrą dalyką pažvelgti kitu kampu“.

Susitikimo bibliotekoje pavadinimas „Mažais žigsneliais link didžių tikslų“ siejasi ir su žurnalo „Kelionė“ pavadinimu – kaip kalbėjo svečiai, leidinys išeina tik kartą per 3 mėnesius, o tai yra mažas, bet prasmingas, svarbus žingsnelis tobulėjimo link. Skaitydamas gerą tekstą, žmogus turtėja: „Tie maži žingsneliai yra svarbu tau pačiam, kad tu išliktum žmogumi. Kartais sunku iš karto suvokti kažkokią veiklos prasmę, bet, matyt, tai yra svarbu, ir tai supranti tik vėliau, po tam tikro laiko. Dažnai mes gyvename teorijoje, bet ne praktikoje. Tada labai lengva kažką pasmerkti, vietoje to, kad prieitum ir pasiūlytum pagalbą“, – kalbėjo Andrius Navickas.

Publicistė ir vaikų literatūros apžvalgininkė Jurga Lūžaitė-Kajėnienė bibliotekos lankytojams pasakojo, kad pati yra įsimylėjusi vaikų literatūrą, kuri leidžia patirti tiek daug smagių dalykų – ir juoko, ir nuotykių. Pati rašyti pradėjo natūraliai, kai atsirado šeima, taigi ir jos tekstai susiję su šeimos gyvenimu, vaikų auklėjimu: „Kalbant apie šio susitikimo temą, manau, kad maži žingsneliai turi būti pradedami šeimoje – ne darželyje, ne mokykloje, ne kitas pirmiausia turi mokyti, bet šeima. Tai, ką aš rašau, eina per mano patirtį, yra apie tai, ką aš matau aplinkoje. O ten tiek daug iššūkių, bet tais mažais žingsneliais kiekvieną dieną reikia eiti kantriai. Manau, kad knygos padeda žmogui augti, palieka pėdsaką širdyje“, – kalbėjo moteris.

Susitikimo metu svečiai bendravo su bibliotekos lankytojais, atsakinėjo į jiems rūpimus klausimus, kalbėjo apie leidinius, kurių buvo galima ir įsigyti bei gauti autografą.

Vaiva Keserauskaitė
Skaitytojų aptarnavimo sk. vyr. bibliotekininkė