Naujienos

TARPTAUTINIS POEZIJOS PAVASARIS TAURAGĖJE

Saulėtą gegužės 24 dienos popietę Tauragės restorano „Banga“ terasoje tradiciškai paminėtas iškiliausias kasmetinis literatūrinis renginys – tarptautinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris"“ rengiamas nuo 1965 metų.

Jį organizuoja Lietuvos rašytojų sąjunga ir rašytojų klubas. Savo kūrybą čia skaito Lietuvos ir užsienio poetai, dalyvauja literatūrologai, vertėjai, aktoriai, muzikai. Pagrindiniai festivalio rėmėjai – LR Kultūros ministerija ir Lietuvos kultūros taryba. Festivalį remia ir Tauragės rajono savivaldybė.

Šio „Poezijos pavasario 2019“ svečiai Tauragėje – Greta Ambrazaitė (2018 m. Jaunojo jotvingio premija už knygą „Trapūs daiktai“; 2018 m. knyga „Trapūs daiktai“ nominuota Metų knygos rinkimuose poezijos kategorijoje); Juozas Žitkauskas – asociacijų „Vilniaus dzūkuliai“ ir „Slinktys“ vadovas, E. Pliaterytės atminimo draugijos pirmininkas, literatas; Dominykas Norkūnas – jo poezija ir vertimai ne kartą publikuoti „Literatūroje ir mene“, „Šiaurės Atėnuose“ ir „Poezijos pavasario“, „Poetinio Druskininkų rudens“ bei „Slinkčių“ almanachuose; Krišjānis Zeļģis (Latvija) – Tartu universiteto filosofijos lingvistikos magistras, jo vertimai buvo paskelbti daugelyje žurnalų; Paulius Šironas – skaitovas, Laimono Noreikos premijos, įvairių skaitymo konkursų laureatas, Lietuvos radijo žurnalistas.

Be abejo, į poezijos vakaro skaitymus įsijungė ir tauragiškiai – Renata Karvelis, Ugnė Ramanauskaitė, Anelė Matrosovaitė. Savo kūrybos eiles skaitė ir kiti poezijos paklausyti susirinkę lankytojai – bibliotekos bičiulė bei ne kartą savo kūrybos rinkinius pristačiusi Ona Butkevičienė, Tauragės literatų klubo „Žingsniai“ narė Lina Astrauskienė. Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos direktorė Meilutė Parnarauskienė pasidžiaugė tokiu gausiu svečių bei lankytojų būriu ir pažadėjo, kad lauks visų poezijos mylėtojų kitąmet.

Tarptautinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris 2019“ pasiekė ir Kunigiškius. Už bendradarbiavimą nuoširdžiai dėkojame bibliotekininkei Jūratei Beržinienei ir Lomių vokaliniam ansambliui „Allegretto“ bei jo vadovei Emai Pavalkytei.

„Poezijos pavasario 2019“ svečiai pasitikti prie Tauragės miesto ženklo. Pirmiausia delegaciją priėmė ir pagerbė Tauragės rajono savivaldybės mero pavaduotoja Virginija Eičienė. Po to palydėjome poetus prie Tauragės konvencijos paminklo, aplankėme muziejų „Santaka“ ir kitas gražiausias Tauragės vietas.