• Pereiti prie turinio
  • Pereiti prie meniu
  • Pereiti prie meniu
Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka

Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka

Mobili versija Standartine versija
  • LT
  • RU
  • EN
sitemap
  • Naujienos
  • Elektroninis katalogas
  • Duomenų bazės
  • Paslaugos
  • Kraštotyra
    • Žymios datos
    • Leidiniai
    • Kraštotyros darbai
    • Kraštiečiai
    • Garbės piliečiai
  • Vaikams
    • Susipažinkime
    • Paslaugos
    • Batuotas katinas
    • Naudingos nuorodos
  • Projektai
  • Renginiai ir parodos
  • Europe Direct
  • Apie mus
  • Struktūra ir kontaktai
    • Administracija
    • Skyriai
    • Filialai
    • Darbuotojų kontaktai
    • El. pašto sudarymas
    • Komisijos
  • Teisinė informacija
  • Veiklos sritys
  • Korupcijos prevencija
  • Administracinė informacija
    • Nuostatai
    • Veiklos programos
    • Darbo užmokestis
    • Viešieji pirkimai
    • Biudžeto ataskaita
    • Finansinė ataskaita
    • Automobiliai
  • Asmens duomenų apsauga
  • Nuorodos
  • Rekomenduojamos knygos
Skaitmeninė kraštotyros kolekcija
Biblioteka soc. tinkle
Vaikų biblioteka soc. tinkle
Skirkite 1,2 % pajamų mokesčio bibliotekai
Pradžia Rekomenduojamos knygos D. Ganc „Lota“
Darbo laikas

D. Ganc „Lota“

  • Spausdinti
2020-11-29
D. Ganc „Lota“

Metų knygos 2020. Knygos paaugliams

Apysakoje vaizduojama netrukus keturiolikos sulauksianti Lota, kuri, praėjus pusmečiui po mamos mirties, tėvui vėl ėmus dirbti tolimųjų reisų vairuotoju ir porai savaičių išvažiavus gabenti krovinio, lieka viena. Mergaitė išgyvena gedulą, apie kurį nemoka kalbėtis ir tik labiau ir labiau užsidaro nuo išorinio pasaulio – nustoja vaikščioti į mokyklą, vengia žmonių.

Pagaliau Lota lieka namuose viena. Kol tėvas išvykęs, vienintelis jos pašnekovas ir draugas bus jų senas šuo. Juk į mokyklą ji nebeis. Per pastaruosius mėnesius tiek visko įvyko – kaip bręstančiai paauglei visa tai priimti ir gyventi toliau? Lotai atrodo, kad ji žino atsakymą – reikia užsidaryti nuo pasaulio. Tačiau pasaulis įkyriai nepalieka ramybėje, o gyvenimas nuolat beldžia į duris. Ir jas tenka atidaryti.

Diana Ganc – literatūros tyrėja, vertėja, aktorė. „Lota“ – pirmoji autorės knyga.

Per pusę metų Lotos pasaulis apsisuka 180 laipsnių: ji netenka mamos, tėtis, dirbantis tolimųjų reisų vairuotoju, vėl išvyksta, geriausia draugė atsiduria ligoninėje, o ir šeimos šuo, atrodo, ruošiasi į amžinosios medžioklės plotus. Svetimųjų užuojautos nepageidaujanti mergaitė nusprendžia – ji nebeis į mokyklą. Tačiau knygos ir namų sienos negali teikti amžino prieglobsčio nuo supančio pasaulio, kaip ir gedulo bei artumo alkio negali užkimšti paskubomis perkamos kepyklėlės bandelės ir duona. Tačiau ar Lota ryšis vėl išmokti pasitikėti pasauliu? (Asta Skujytė-Razmienė)

Lota / Diana Ganc. – Vilnius: Dominicus Lituanus, 2020. – 117 p. – ISBN 978-609-8227-17-8

Krašto paveldo gidas Virtuali e. paveldo svetainė Interaktyvi biblioteka LSVB asociacija Vyturio biblioteka Prisijungusi Lietuva

Respublikos g. 3, LT - 72252, Tauragė, el. paštas: tsvb@tauragevb.lt, tel.: 8-446 61954, savivaldybės biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188204968

Sprendimas: dizi