Pradžia Pradžia

Bibliotekos filialuose įgyvendinti projektai (2022 m.)

Pradžia
  •  ,,Skaitymo takas veda mus į knygos šalį“

Projekto tikslas: skaitymo skatinimas, tarpinstitucinio bendradarbiavimo stiprinimas, skaitančios visuomenės kūrimas, Tauragės krašto gyventojų domėjimosi lietuvių literatūros paveldu ugdymas.

Vykdant projektą A. Vymerio bibliotekoje parengtos dvi parodos, – dokumentų ir įvairių šaltinių paroda ,,Laisva Lietuva“ ir vaikų piešinių paroda ,,Graži tu mano...“. Abi jos skirtos Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Taip pat suorganizuoti du renginiai – susitikimas su vaikų rašytoja Lina Mickute bei edukacinė popietė su dailininke Ieva Babilaite.

Projektą iniciavo ir įgyvendino A. Vymerio filialas.

  •  „Kai tik tave pamačiau, iš karto supratau, kad mūsų laukia nuotykiai“

Projekto tikslas: skatinti vaikus skaityti, per vaizduojamąjį meną ugdyti jų meninę saviraišką, formuoti bibliotekos, kaip neformalios švietimo įstaigos, įvaizdį.

Skaudvilės miesto biblioteka Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės metu, pakvietė savo skaitytojus ir visus mažuosius skaudviliškius į interaktyvų spektaklį pagal A. A. Milne knygos „Pūkuotuko pasaulis“ ištraukas „Mikė Pūkotukas ir kiti“, kurį rodė „Rankų šešėlių teatras Budrugama Lietuva“. Teatras kvietė žiūrovus atrasti rankų šešėlių pasaulį bei pakeliauti po paslaptingąją Šimtamylę girią. Joje kartu su Mike Pūkuotuku bei jo draugais vaikai pasinėrė į netikėtus nuotykius, padėjo įveikti jam iškilusius iššūkius, kartu šventė draugystės dovaną.     

Projektą iniciavo ir įgyvendino Skaudvilės miesto filialas.

  •  „Iš širdies į širdį. Te eilėmis ir muzika suskamba pavasaris“

Projekto tikslas: plėtoti kultūrinę aplinką Visbarų bendruomenės gyventojams. Biblioteka siekia, kad kaimo žmonės neatsiliktų nuo naujovių, domėtųsi kultūra, meno pasiekimais, skirtų dėmesį meninei saviraiškai, skaitytų daugiau knygų, domėtųsi kūryba.

Atlikėjų Agnės ir Giedriaus Arbačiauskų literatūrinėje programoje „Dar penkios minutės nakties“ – dainuojamosios poezijos dainos ir eilės. Šio projekto dėka pasiekta, kad ir atokiau nuo rajono centro gyvenantys žmonės turėjo galimybę susitikti su įžymiais muzikos atlikėjais, paklausyti jų atliekamų kūrinių, gyvai pabendrauti. Padidėjo gyventojų domėjimasis poezija, knygomis, padidėjo lankomumas atsinaujinusioje bibliotekoje. Tai buvo džiaugsmą dovanojantis, iš pilkos kasdienybės bei  monotonijos žmones išviliojęs renginys.

Projektą iniciavo ir įgyvendino Visbarų kaimo filialas.

  •  „Keturių stichijų magija“

Projekto tikslas: šiuolaikiškiausiais ugdymo būdais  vystyti vaikų raštingumą, kritinį mąstymą, problemų sprendimą, integruojant gamtos mokslus, technologijų ir inžinerijos, menų ir matematikos disciplinas.

Žygaičių filialas birželio 28 d. organizavo edukacijų ciklą, kuriuo siekė didinti  mokinių susidomėjimą gamtos mokslais, technologijomis, inžinerija, matematika, taip pat – didinti  vaikų  pasitikėjimą savimi, suteikti motyvacijos bendrauti ir naudoti gebėjimus, susijusius su mokslu, drąsos eksperimentuoti inovatyviu ir interaktyviu STEAM ugdymu. Šis ugdymas ciklas pritaikytas vaikams – pasaulio pažinimui, moksliniais eksperimentais, inžinerija, technologijomis. STEAM ugdymo paslaugą teikė VŠĮ „ Edulandas“. Jų  parengtame edukacijos cikle įpinta mokslo, nuotykių, eksperimentų ir kūrybinių dirbtuvių magijos. Vaikams buvo sudarytos sąlygos  keturioms edukacijoms vykdyti –  apie ugnį, vandenį, žemę ir orą. Vaikai susipažino su graikų mitais ir legendomis apipintomis istorijomis, kurios į veiksmą įtraukė kiekvieną dalyvį.

Projektą iniciavo ir įgyvendino Žygaičių miestelio filialas.

  •  „Pasigavę vėją laukuose“

Projekto tikslas: Meninėmis priemonėmis skatinti bendruomenės domėjimąsi poetų, atlikėjų kūryba.

Renginio metu buvo pristatyta krašto žmonių audinių paroda „Šimtmečio ženklai – mūsų senolių audinių raštuose“. Aktorė Aldona Vilutytė ir muzikantas Andrius Zalieska-Zala atliko muzikos bei poezijos programą. Atlikėjai savo muzika ir eilėmis pakvietė renginio dalyvius į kitokius „Pasinesusikalbėjimus“. Dainuojamosios poezijos dėka žodis įtaigiau ir greičiau pasiekė klausytojo širdies gelmes.

Projektą iniciavo ir įgyvendino Kęsčių kaimo filialas.

  •  „Dažnai žmonės mėgsta sakyti, kad neturi laiko...“

Projekto tikslas: Supažindinti žmones su žolelių nauda, jų vaistinėmis savybėmis.

Į susitikimą su Sartininkų kaimo bibliotekos skaitytojais buvo pakviesta žolininkė, knygų autorė Giedrė Bružienė. Ji pristatė savo knygą ,,Ir ateis ta diena: pasakojimas apie žoleles“. Sartininkų kaimas nutolęs nuo rajono centro daugiau nei 20 kilometrų, todėl labai aktualu žinoti žolelių naudą, kaip jų pagalba padėti sau ir savo šeimos nariams, taip pat – puoselėti etnografines tradicijas, ryšį su gamta. Žolininkė suteikė informacijos, kaip renkama, ruošiama, džiovinama vaistinė ir maistinė žaliava, kaip ją reikia laikyti ir vartoti, norint stiprinti sveikatą natūraliomis priemonėmis.

Projektą iniciavo ir įgyvendino Sartininkų kaimo filialas.

  •  „Vasaros skaitymo iššūkis Mažonuose“

Projekto tikslas: dalyvaujant vasaros skaitymo iššūkyje „Vasara su knyga“, skatinamas Mažonų bibliotekos jaunųjų lankytojų skaitymas, užimtumas bei turiningas laisvalaikis. Skatinama jaunąją kartą aktyviai įsitraukti į Vasaros skaitymo iššūkį, parodant skaitymą kaip vieną iš svarbiausių veiksnių, padedančių išauginti raštingą bei išsilavinusią jaunąją kartą.

Šiuo projektu buvo kuriamas grįžtamasis ryšys su skaitytojais bei rodomas dėmesys kiekvienam vasaros Skaitymo iššūkio dalyviui Mažonuose. Šių metų šūkis – „Įkvėpk knygų magijos!“. Iš viso akcijoje dalyvavo 54  dalyviai, o apdovanojimuose – 49. Apdovanojimams skirto renginio metu vyko susitikimas su rašytoja Kotryna Zyle, kuri pristatė paauglių kategorijoje „Metų knyga 2021“ tapusią knygą „Siela sumuštinių dėžutėje“. Vyko smagus ir truputį šiurpus protmūšis, o susitikimo pabaigoje pagal Kotrynos Zylės istorijų gamybos receptą vaikai sukūrė savo siaubo istoriją. Taip pat kiekvienas dalyvis buvo apdovanotas ne tik diplomu, bet ir specialiu skaitytojo pakabuku.

Projektą iniciavo ir įgyvendino Mažonų kaimo filialas.

  •  „Moliūgas - Žibintas“

Projekto tikslas: suorganizuoti moliūgų skaptavimo edukaciją „Šiurpnaktės“ šventei. Taip užtikrinamas kaimo vietovėje gyvenančių vaikų užimtumas, tenkinami jų socialiniai poreikiai, lavinamas kūrybiškumas.

Įgyvendinant šį projektą, Lauksargių kaime vyko Helovino šventė, kurioje vaikai kūrė moliūgų žibintus, persirenginėjo įvairiomis šiurpiomis būtybėmis, kūreno laužą. Nors ši šventė tapatinama su JAV, esama sąsajų ir su pagoniškomis tradicijomis. Helovino šaknys glūdi senovėje švęstų Naujųjų metų, Mirusiųjų arba Derliaus nuėmimo švenčių tradicijose, kurios puoselėtos įvairiose pasaulio šalyse.

Projektą iniciavo ir įgyvendino Lauksargių kaimo filialas.

  •  „Muzika poezijai užaugina sparnus“

Projekto tikslas: meninėmis priemonėmis skatinti bendruomenės domėjimąsi poetų kūryba, įvairiais muzikos stiliais bei skaitymo skatinimas.

Renginio metu poezijos ir džiazo ekspresiją atliko žymi, legendinė Lietuvos aktorė, rašytojos I. Simonaitytės literatūrinės premijos laureatė Virginija Kochanskytė bei populiarus Lietuvoje saksofonininkas, klausytojus užkrečiantis savo energija ir spalvingais pasirodymais – Laimonas Urbikas. Skambančios prasmingos poetų eilės, gilūs tekstai, gera ir originali  muzika – dovana tikrumo išsiilgusiems žiūrovams.

Projektą iniciavo ir įgyvendino Žygaičių kaimo filialas.

Į viršų