Pradžia Pradžia

Dainuojamosios poezijos vakaras „Prie garažų“ (2022 m.)

Pradžia

Projekto tikslai: skatinti profesionaliojo meno sklaidą, praplėsti visuomenės muzikinį, literatūrinį bei kultūrinį akiratį. Užtikrinant kūrybinių raiškų įvairovę ir ryšius tarp skirtingų meno sričių (literatūra, poezija, muzika), įveiklinti netradicinę miesto erdvę – vidinį bibliotekos kiemą.

„Prie garažų“ – ko gero, laukiamiausias ir mylimiausias bibliotekos lankytojų vasaros renginys, tradiciškai vykstantis paskutinį liepos penktadienį. Siekiant, kad tauragiškiai kokybiška muzika ir eilėmis pasilepintų dažniau, nuspręsta „garažų“ atmosferą sukurti ne vieną kartą metuose, o suorganizuoti visą ciklą.

Šiais metais organizatoriai į pagrindinį metų renginį pakvietė vieną ryškiausių jaunesniosios kartos poečių Indrę Valantinaitę, aktorių, bardą Gediminą Storpirštį bei Lietuvos dainų autorių ir atlikėją Darių Žvirblį.

Indrė Valantinaitė – poetė, dainininkė, žurnalistė, kultūros laidų autorė ir vedėja, keturių poezijos knygų („Žuvim ir lelijom“, „Pasakos apie meilę ir kitus žvėris“, „Trumpametražiai“, „Apsisiautusios saule“) autorė. Jos poezija versta į aštuonioliką užsienio kalbų. 2012 m. poetė apdovanota Jaunojo Jotvingio premija už eilėraščių rinkinį „Pasakos apie meilę ir kitus žvėris“, 2012 m. – Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos premija už tautinę toleranciją, 2018 m. – Salomėjos Nėries premija už eilėraščių knygą „Trumpametražiai“.

Dainuojamosios poezijos legenda Darius Žvirblis tauragiškiams dovanojo dainas, kurias muzikos kritikai Lietuvoje vadina išskirtinėmis. Vienas įdomiausių šiuolaikinių dainų kūrėjų Lietuvoje anksčiau grojo klaipėdiečių alternatyvaus roko grupėje ATIKA. Su grupe įrašė ir išleido 8 studijinius albumus, sugrojo daugiau nei 800 koncertų. Ne kartą tituluotas „geriausiu visų laikų Lietuvos dainų kūrėju“.

Galiausiai žiūrovai sulaukė ir trečiojo svečio – Gedimino Storpirščio. Jis – garsus Lietuvos teatro ir kino aktorius, teatro pedagogas, dainuojamosios poezijos festivalių meno vadovas, koncertų organizatorius, dainų autorius ir atlikėjas. G. Storpirštis yra išleidęs 18 muzikinių albumų (dalyje albumų dainuoja kartu su sūnumi Ainiu), suvaidinęs 35 vaidmenis kine ir virš 40 vaidmenų teatre, pastatęs keliasdešimt spektaklių.

Renginiuose „Prie garažų. Aidas“ gerbėjus džiugino į Tauragę atvykęs dainų autorius, atlikėjas Gytis Ambrazevičius su smuikininku Pauliumi Vaicekausku. Gytis Ambrazevičius šiame mieste taip pat lankosi nebe pirmą kartą ir sako, kad į šį miestą jam visada labai smagu atvažiuoti. O antrasis šio ciklo renginys – Gintaro ir Dovydo Grajauskų poezijos vakaras. Daugybę apdovanojimų pelnęs Gintaras Grajauskas į Viešąją biblioteką atvyksta nebe pirmą kartą, yra čia lankęsis 2017 metais su kompozitoriumi Antanu Jasenka, taip pat 2012-ųjų renginyje „Prie garažų“. Šį kartą poetas į Tauragę atvyko su sūnumi Dovydu, kuris jau yra išleidęs savo pirmąją poezijos knygą „Apie reiškinius“.

Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Tauragės rajono savivaldybė.

Į viršų