Pradžia Pradžia

„Kino2bliss“ (2022 m.)

Pradžia

Projekto tikslai: gerinti inovatyvių, patrauklių edukacijų prieinamumą, organizuojant kino ir meninių kūrybinių dirbtuvių edukacinių renginių ciklą „Kino2bliss“, skirtą priešmokyklinio ir mokyklinio amžiaus grupės vaikams Tauragės apskrityje.

Tai tęstinis Vaikų literatūros skyriaus inicijuotas projektas, kuris džiugina jaunuosius tauragiškius jau 2 sezonus.  Jo metu organizuojamas kino peržiūrų edukacinių renginių ciklas. Po filmų peržiūrų vyksta diskusinio pobūdžio aptarimai su pedagogais, auklėtojais, mažaisiais žiūrovais. Po to vykdomos kūrybinės dirbtuvės.

Filmai vaikams parenkami neatsitiktinai. Pieštinės animacijos filmas-šedevras „Berniukas ir pasaulis“ tarptautiniame kino festivalyje nominuotas Oskarui, o filmas „Ką pašnibždėjo pelėda“ – vienas iš šiuolaikinės prancūzų animacijos trumpametražių filmų rinkinio. Štai animacinis filmas „Jokūbas, Mimi ir kalbantys šunys“ įtraukia žiūrovus į nuotykius ir net įkvepia žiūrovus žygdarbiams. Be to, filmas sukurtas pagal latvių rašytojos Luizos Pastorės knygą „Šunų miestas“, kurią po filmo norisi ne vienam perskaityti. Po peržiūros vyksta filmo aptarimas, diskusijos, edukacijos. Edukacijų metu žiūrovai mokosi kūrybiškai pristatyti savo sugalvotas veiklas, susipažįsta su vienu iš seniausių animacijos kūrimo aparatų – zootropu. Po filmo „Mano mama Gorila“ peržiūros vyko edukacija, prie kurios prisidėjo nacionalinis kino edukacijos projektas „Mokausi iš kino“. Jaunieji žiūrovai susipažino su įvairiomis kultūrinėmis, istorinėmis, socialinėmis patirtimis, mokėsi jas suprasti ir vertinti.

Tauragiškiai aktyviai įsijungia į  projektą „Kino2bliss“. Po filmo peržiūros ir edukacijos mokytoja Dalia Šlionienė rašo: „Puiki edukacija. Vaikai patys kūrė filmukus, grįžo pilni įspūdžių ir labai laimingi. Esame dėkingi organizatoriams.“  Vaikams lieka ne tik įspūdžiai – kiekvienas apdovanojamas dar ir prisiminimo dovanėle.

Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Tauragės rajono savivaldybė.

Į viršų