Pradžia Pradžia

Nuskambėjo paskutiniai vaikų vasaros stovyklos akordai

Pradžia

Jau ketvirtus metus iš eilės Viešojoje bibliotekoje sėkmingai įgyvendintas projektas  –  vaikų vasaros stovykla „Pozityvumo tiltas“. Tauragės B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje savaitės trukmės dienos stovykloje per tris etapus iš viso dalyvavo 54  vaikai.

Projekto tikslas – skatinti vaikų savęs pažinimo kompetenciją, lavinti savianalizės ir sprendimo priėmimo gebėjimus bei stiprinti emocinį raštingumą. Šie trys aspektai yra labai svarbūs vaikų asmenybės vystymuisi, gebėjimams įgyvendinti savo tikslus, geriau suprasti savo jausmus ir bendrauti su kitais žmonėmis.

Stovyklos užsiėmimų metu kūrybinės edukacinės programos (tapymas ant drobės lauke, molio lipdymas, mandalų kūrimas spalvotu smėliu, ženkliukų kūrimas, muzikos užsiėmimas ir kt.) persipynė su patyriminiais užsiėmimais, kurių metu vaikai mokėsi pajausti save, savo emocijas, savo kūną ir tai išreikšti žodžiais. Taip pat įtrauktos fizinės veiklos ir komandiniai žaidimai, kurie skatino tarpusavio bendravimą bei komandinio darbo įgūdžius.  Kiekviena diena stovykloje prasidėdavo „Ryto ratu“, kurio metu dalyviai galėjo įvardyti savo jausmus ir lūkesčius, o baigiantis stovyklos laikui  –  vėl susiburdavo dienai aptarti. Taip vaikai mokėsi viešai reikšti savo mintis bei nuomonę. Stovyklos metu dėmesys buvo skiriamas pasitikėjimui savimi ir savivertei ugdyti, savęs pažinimui bei motyvacijai stiprinti. Akivaizdu, kad programa koncentruota į procesą-patirtį, o ne į kiekybinį rezultatą.

Prie stovyklos organizavimo prisidėjo ir partneriai:  „TAJE“, kurie pristatė Tauragės jaunimo namus ir veiklas juose, taip pat „Karate“ trenerė Jurgita Vencaitė. Edita Gaižauskienė „Braškė“ vedė jogos pradmenimis paremtą užsiėmimą „Emocijų dirbtuvės“. Na, o psichodinaminės psichologijos krypties specialistė Laura Stumbraitytė, kitaip žinoma kaip „Juoda avis“, vedė patyriminį užsiėmimą „Kas sakė, kad augti galima tik į viršų?“. Šio užsiėmimo metu buvo ugdomas vaikų emocinis intelektas, didinamas pasitikėjimas savimi. Dar įdomesne stovyklą pavertė ir Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ darbuotojai.

Projektą finansavo Tauragės rajono savivaldybės Vaikų ir jaunimo socializacijos vasaros poilsio programa.

Į viršų