Pradžia Pradžia

„Pozityvumo tiltas“ (2022 m.)

Pradžia

Projekto tikslai: skatinti vaikus mąstyti pozityviai, kūrybiškai, siekti kurti teigiamus tarpusavio ryšius. Vykdant įvairias menines bei kūrybines veiklas, stengtasi sudaryti puikias sąlygas vaikų saviraiškai atsiskleisti.

Trečius metus iš eilės Viešojoje bibliotekoje sėkmingai įgyvendintas projektas  –  vaikų vasaros stovykla „Pozityvumo tiltas“. Tauragės B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje ir Žygaičių kaimo bibliotekoje savaitės trukmės dienos stovykloje iš viso dalyvavo net 96 vaikai.

Stovyklos užsiėmimų metu kūrybinės edukacinės programos (piešimas ant akmenukų, vandens, mandalų kūrimas, konstravimas iš buitinių medžiagų ir t.t.) persipynė su patyriminiais užsiėmimais. Taip pat įtrauktos fizinės veiklos ir komandiniai žaidimai, kurie skatino tarpusavio bendravimą bei komandinio darbo įgūdžius.  Kiekviena diena stovykloje prasidėdavo „Ryto ratu“, kurio metu dalyviai galėjo įvardinti savo jausmus ir lūkesčius, o baigiantis stovyklos laikui  –  vėl susiburdavo dienai aptarti. Taip vaikai mokėsi viešai reikšti savo mintis bei nuomonę. Stovyklos metu dėmesys buvo skiriamas pasitikėjimui savimi ir savivertei ugdyti, savęs pažinimui bei motyvacijai stiprinti. Akivaizdu, kad programa buvo koncentruota į procesą-patirtį, o ne į kiekybinį rezultatą.

Prie stovyklos organizavimo prisidėjo ir partneriai  –  įmonė Trelleborg Sealing Profiles Lithuanian, UAB. Šios įmonės dėka stovykloje kiekvieną savaitę lankėsi socialinės iniciatyvos „Kūrybos kampas 360°“ įkūrėjas Giedrius Bučas. Jis edukavo vaikus darnaus vartojimo tema ir mokė, kaip rūpintis švaresnės ir sveikesnės aplinkos kūrimu. Plėtojant antrinio dizaino idėją, vaikai kartu su juo vykdė kūrybinę veiklą  –  gaminosi atšvaitus. Taip pat stovyklautojus lankė Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro darbuotojos, kurios su vaikais atliko žaismingas, smagias mankštas.

Projektą finansavo Tauragės rajono savivaldybės Vaikų ir jaunimo socializacijos vasaros poilsio programa.

Į viršų