Pradžia Pradžia

Projektas „Skaityk geriausiam draugui“ (2022 m.)

Pradžia

Projekto tikslai: rajone gyvenantiems vaikams sukurti malonią atmosferą bibliotekoje ir formuoti su skaitymu susijusias pozityvias asociacijas. Malonūs išgyvenimai, susiję su skaitymu ir bendravimu su šunimi, skatina vaikus drąsiau skaityti, laisviau jaustis ir atsikratyti baimių. Skaitymas su šunimi padeda ugdyti savivertę, pasitikėjimą savimi, mažinti socialinę atskirtį.

Projekto įgyvendinimo metu Vaikų literatūros skyriuje vyko kaniterapijos užsiėmimai. Jų metu sunkiai susikaupiantys ir skaitantys vaikai dalyvavo užsiėmimuose su specialiai apmokytais šunimis. Į skaitymus atkeliaudavo du ilgaplaukiai kolių veislės šunys ir kaniterapeutės Gintarė Urbanavičiūtė bei Urtė Ivanavičiūtė iš MB „Šuns ritmu“. Net 16 terapijos sesijų įvyko ir Žygaičių gimnazijoje.

Projekte dirbę keturkojai – Glorija, Rojalis, Zylė, Šeila – kaniterapiniai šunys, kurie ramiai klausosi vaikų skaitomų istorijų. Kaniterapiautės Gintarė ir Urtė vedė ne tik individualius, bet ir grupinius kaniterapijos edukacinius užsiėmimus, kurių metu vaikai buvo mokomi pažinti šuns elgesį, jų bendravimo įpročius ir taisykles.

Su šunimis pabendravę vaikai buvo tarsi užburiami šunų skleidžiama ramybe, švelnumu, atsidavimu, nes net didžiausi išdykėliai, paglostę šunis, tampa meilesni, ramesni. Kaip pasakojo MB „Šuns ritmu“ šunų dresuotojos, kaniterapijai tinkami, sertifikuoti šunys pasitelkiami ne tik edukacinei, bet ir terapinei veiklai. Vaikams labai svarbu išsirinkti tokį skaitymo draugą, kuris ramiai klausytųsi, o skaitytojas nesibaimintų, kad iš jo skaitymo gebėjimų kas nors pasišaipys. Bibliotekininkės pastebėjo, kad su kiekvienu užsiėmimu vaikai jautė vis mažiau nerimo, bendravimo ir skaitymo baimės, o užsiėmimų labai laukė. Skaitydami šunims vaikai išmoksta susikaupti, tobulėja jų kalba, skatinami emociniai pojūčiai.

Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Tauragės rajono savivaldybė.

Į viršų