Pradžia Pradžia

„Tekstų alėja“ (2022 m.)

Pradžia

Projekto tikslai: skatinti informacijos bei profesionaliojo meno sklaidą, praplėsti visuomenės meninį, literatūrinį bei kultūrinį akiratį, ugdyti kritinį mąstymą. Užtikrinant kūrybinių raiškų įvairovę ir ryšius tarp skirtingų meno sričių – įveiklinti netradicines miesto erdves. Prisitaikyti prie šiuolaikinių vartotojų poreikių, plėsti teikiamas paslaugas, išeinant už bibliotekos pastato ribų.

Vykdant šį projektą Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje suorganizuotas Aivaro Veiknio poezijos knygos „Mamuto medžioklė“ pristatymas. Renginio metu eiles skaitė ir aktorius Mindaugas Ancevičius, o ypatingą aurą skaitymams suteikė muzikantų grupė „Quark Effect“. „Quark Effect“ – tai jaunas elektro-akustinės muzikos trio (K. Pukinskis – saksofonas, D. Snarskis – mušamieji, M. Samulionis – elektronika), maišantis tokius muzikinius stilius kaip Alternative, Avant-garde, Post-punk. Toks poezijos žanras patrauklus jaunimui, skatina jų kūrybingumą, plečia meno pateikimo ir suvokimo ribas.

Taip pat, siekiant įveiklinti miesto erdves, paruošta ir pristatyta lauko paroda – „Iškilieji Tauragės Jonai“. Biblijoje minimą vardą nešiojo beveik 200 šventų asmenų. Jis yra mėgstamas visame pasaulyje, neišskiriant ir Lietuvos. Lietuviai turėjo ne vieną iškilų Joną, garsinusį Lietuvos vardą. Į istoriją įrašyti Jono Basanavičiaus, Jono Vileišio, Jono Mačiulio-Maironio, Jono Biliūno, Jono Švedo ir kitų vardai. Jau beveik 20 metų šis vardas yra tarp 20 populiariausiųjų Lietuvos vardų. Tauragės viešosios bibliotekos Kraštotyros fonde renkama ir saugoma informacija apie žymius mūsų kraštiečius. Planuojant šią ekspoziciją atkreipėme dėmesį, kad mūsų krašte gimė bei dirbo nemažai Jono vardą turėjusių asmenybių, savo darbais išgarsėjusių visoje Lietuvoje. Tad šioje galerijoje kviečiama prisiminti bei pagerbti 13 jau į Amžinybę išėjusių iškilių Tauragės krašte gimusių ar čia dirbusių Jonų. Tikimasi, kad čia vaikštinėjantys miestiečiai, svečiai bei prabėgantys moksleiviai stabtelės, susipažins ir didžiuosis Tauragei nusipelniusiais, Jono vardą turėjusiais, asmenimis.

Dar viena projekto veikla – įrengtas naujas traukos objektas – daugiafunkcinis išmanusis, „kalbantis“ suoliukas viešojoje Tauragės miesto erdvėje. Tauragė sparčiai juda tvarumo ir inovacijų linkme. Manome, kad išmanusis suoliukas yra puikus sprendimas, plėtojant atsinaujinančios energetikos ir inovacijų planus. Išmaniuoju suoleliu gyventojai galės naudotis neatlygintinai. Bus sudaroma galimybė atsinaujinančia energija pasikrauti mobiliuosius įrenginius, prisijungti prie nemokamo interneto. Papildoma ir projekte numatyta būtina suolelio funkcija – audiosistema – taip pat turi ilgalaikę išliekamąją vertę. Suoleliu transliuojamais garso įrašais gyventojus bus galima supažindinti su įvairia informacija, kurią, esant bet kokiai įsimintinai datai ar vykstant renginiui, bus galima keisti pagal poreikį, įrašant poezijos, prozos kūrinių ištraukas, pateikiant biografijos faktus apie garsius Tauragės krašto žmones.

Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Tauragės rajono savivaldybė.

Į viršų