Pradžia Pradžia

Vaikų bibliotekos įgyvendinti projektai (2022 m.)

Pradžia
  •  „Istorijos labirintais apie Lietuvą“

Projekto tikslas: ugdyti vaikų istorinį raštingumą, kritinį mąstymą, skatinti vaikų smalsumą, domėjimąsi Lietuvos istorija, analizuoti jos istorinę raidą bei plėsti istorinio raštingumo žinias.

Projekto įgyvendinimo metu vyko edukacinis susitikimas su rašytoju, keliautoju, fotografu Gintaru Kalteniu pagal vykdomą projektą „Istorijos labirintais“. Susitikimo metu rašytojas pristatė savo išleistas interaktyvias istorines knygas apie Lietuvą, dalijosi savo įspūdžiais bei nuotykiais, keliaujant 40 dienų ekspedicijoje žirgais žemaitukais iki Juodosios jūros. Renginys sužadino mokinių smalsumą, praturtino jų istorines žinias, suteikė galimybę prisiliesti prie istorijos interaktyviai bei pajausti to laikmečio dvasią.

  •  Renginių ciklas: „Rašau vaikams, nes turiu ką pasakyti“  ir  „Rašau vaikams, nes turiu ką pasakyti II“

Projekto tikslas: motyvuoti vaikus kūrybiškai panaudoti įgytas žinias, dalyvaujant susitikimuose su rašytojais.

Projekto įgyvendinimo metu vyksta susitikimai su rašytojais, knygų pristatymai ir edukacijos. Vaikai įgyja žinių apie autorius, jų kūrybą, skaitymo svarbą. Po edukacijų klasėse vyksta potyriminiai pokalbiai, refleksija. Susitikimai su knygų autoriais yra labai svarbūs, nes tai vienas iš būdų paskatinti vaikus pamilti knygas ir skaitymą. Geri pavyzdžiai įkvepia, o talentingi, kūrybingi, siekiantys savo tikslų rašytojai yra puiki motyvacija vaikams svajoti apie savo ateitį ir išlaisvinti savo kūrybinį „AŠ“. Per šiuos du projekto įgyvendinimo etapus tauragiškiai turėjo galimybę susitikti su šiais rašytojais, iliustratoriais ir edukatoriais: Egle Baliutavičiūte,  Rasa Dmuchovskiene, Saule Paltanavičiūte, Igne Zarambaite, Inga Dagilė, Rūta Norkūne, Lina Itagaki  ir Mariumi Marcinkevičiumi.

  •  „Vasaros skaitymo iššūkis Tauragėje“

Projekto tikslas: dalyvaujant nacionaliniame vasaros skaitymo iššūkyje, sutelkti Vaikų literatūros skyriaus skaitytojus ir prisidėti prie šios skaitymo skatinimo iniciatyvos.

Remiantis sukaupta patirtimi ir skatinant akcijos dalyvių aktyvumą Tauragėje, Vaikų literatūros skyrius įgyvendino projektą „Vasaros skaitymo iššūkis Tauragėje“. Šių metų šūkis – „Įkvėpk knygų magijos!“. Šiuo projektu buvo kuriamas grįžtamasis ryšys su skaitytojais. Iš viso Vaikų literatūros skyriuje akcijoje dalyvavo 517  dalyvių, o apdovanojimuose – 180. Apdovanojimams skirto renginio metu vyko edukaciniai užsiėmimai „Raganų puota“, kurį padėjo suorganizuoti animatorių trupė „Žalia vaikų kūdra“. Taip pat vyko loterija, kurioje burtų keliu buvo įteikti 25 paskatinantys piniginiai kuponai ir net 100 skaitymą skatinančių dovanėlių.

  •  Lėlių teatrų festivalis „Džiugena“ 

Projekto tikslas: sudominti vaikus knyga, teatru, taip pat plėsti jų kultūrinį akiratį, skatinti kūrybišką, domėjimąsi literatūra.

Lėlių teatrų šventė „Džiugena“ 2022 metais vyko tris dienas. Programą pradėjo klounų teatro studija „Dulidu“, kuri pristatė šmaikštų klounados spektaklį vaikams „Blusa ir Profesorius“. Spektaklis sukurtas pagal to paties pavadinimo H. K. Anderseno pasaką. Antrą festivalio dieną Vaikų literatūros skyriuje buvo rodomi „Batuoto katino“ lėlių teatro spektakliai: „Nuotykiai miške“ ir „Batuotas katinas“. O festivalį vainikavo Kauno valstybinio lėlių teatro aktoriai Jolita Ross ir Mindaugas Černiauskas, kurie vaikams vedė edukaciją „Profesija lėlininkas“. Šios teatralizuotos programos metu buvo atskleidžiamas aktoriaus lėlininko profesijos išskirtinumas ir specifika. Pademonstruotos įvairių konstrukcijų lėlių valdymo galimybės ir pasiūlyta jas išbandyti patiems.

Į viršų