Pradžia Pradžia

Viešojoje bibliotekoje naujas projektas apie sensorinius pojūčius „5 POJŪČIAI“

Pradžia

Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka įgyvendina naują projektą apie sensorinius pojūčius bibliotekoje „5 POJŪČIAI“, kurio tikslas – didinti bibliotekos paslaugų ir profesionalių meno-kultūros produktų prieinamumą negalią ar raidos sutrikimą turintiems žmonėms, skatinti visuomenės informuotumą ir ugdyti toleranciją.

Nuo rudens pradėsime naują programą – sensorinių skaitymų užsiėmimus negalią ar raidos ypatumų  turintiems vaikams ir suaugusiems bei rajono progimnazijų pradinukams. Panaudojant turimą įrangą ir įrankius, darbuotojų įgūdžius, išnaudosime galimybę per įvairius pojūčius, literatūrą pažinti kitaip – giliau ir įsimintiniau.

Tačiau pirmiausia norime jus pakviesti į projekto veiklas pristatantį ir visuomenės dėmesį į žmones su negalia atkreipiantį renginį – nuostabų Kauno miesto kamerinio teatro spektaklį „Supergalios“!

Supergalios – iki skausmo nuoširdus biografinis pokalbis su trimis supermoterimis: Irma, Ernesta ir Aiste. Merginos atskleis mums, neįdomiesiems, ką reiškia gyventi be vaizdo, judėti ratuose, kodėl šokti lengviau nei eiti.

ERNESTA. Supergalia – MOTERIS – VORĖ. Laipioja sienomis, kalnais, mėgsta laiptines be liftų. Kuria ir dalyvauja pantomimos pasirodymuose, gastroliuoja Lietuvoje ir užsienyje. Visada pasiruošusi išmokti naujų triukų, pavyzdžiui, skraidyti. Ernestą nuo gimimo lydi cerebrinis paralyžius, o keliauti iš vienos vietos į kitą padeda vaikštynė. Jei sutiksite Ernestą gatvėje, žinokite, kad pagalbos ji gali griežtai atsisakyti, bet neįsižeiskite – ji tiesiog labai savarankiška moteris.

IRMA. Supergalios – matymas tamsoje. Moteris – kalba. Irma kuria dainas, vaidina teatre, mokosi kalbų ir penkiomis jau gali susišnekėti. Viena keliauja po egzotiškas šalis, pavyzdžiui, Indijos didmiesčius, Egipto dykumas. Visur greitai susiranda draugų ir pritraukia gerbėjų dėmesį. Jai užtenka elegantiškai pamoti lazdele, kad apsuptų gerbėjai ir padėjėjai. Irmos klausa padeda jai žaibiškai spausdinti ir skaityti. Irma nuo gimimo nemato, naudojasi baltąja lazdele.

AISTĖ. Moteris – transformeris. Aistė gali išvystyti 30 km judėjimo greitį. Taip pat gali prajuokinti net labiausiai susiraukusį žmogų. Aistė kuria stand-up komedijos pasirodymus, turi savo socialinę įmonę, gaminančią originalius papuošalus. Aistė važinėja po visą Lietuvą ir bendrauja su visais, kuriems trūksta juoko. Ji juda vežimėlio pagalba, bet tik tada, kai nesėdi savo pačios vairuojamoje mašinoje.

Režisierius (-ė): Karolina Žernytė

Aktoriai: Aistė KRUŠINSKAITĖ, Irma JOKŠTYTĖ, Ernesta ŽEMAITYTĖ

Trukmė: 1 val. 30 min.

Renginio vieta – Tauragės bendruomenių namai

Renginį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Tauragės rajono savivaldybė.

Į viršų