Pradžia Pradžia

Viešosios bibliotekos įgyvendinti projektai (2022 m.)

Pradžia
  •  „Skaitymai ant laiptų“

Projekto tikslas: prisitaikyti prie šiuolaikinių vartotojų poreikių, atkreipiant dėmesį į jaunosios kartos vartotojus, siekiant pritraukti didesnę jauno žmogaus auditoriją, skatinant visuomenės akiračio plėtrą, literatūrinį skonį bei kritinį mąstymą.

Jaunosios kartos poetė, literatūrologė, literatūros ir kultūros kritikė,, kultūros apžvalgininkė, dėstytoja, tekstų kūrėja Lina Buivydavičiūtė pristatė savo poezijos  knygą „Tamsieji amžiai“. Poetas, reperis Ernestas Noreika pristatė savo poezijos knygą „Apollo“. Abu pristatymai vyko ant bibliotekos laiptų. Šie kūrėjai, šiandien įpusėję trečiąją dešimtį ir einantys į antrąją ar trečiąją knygą, – pastebimi ir vertinami, o jų kūryba – vis svarbesnė. Autoriai su savita etika bei estetika, mokantys talentingai varijuoti žinomais kultūros ženklais, gebantys iš to, kas mūsų literatūroje jau buvo, išgauti naują, gyvą ir autentišką skambesį.

  •  Tarptautinis festivalis „Poezijos pavasaris 2022“

Projekto tikslas: tęsti tradicinį poezijos festivalį, suteikiant galimybę tauragiškiams susitikti su garsiausiais Lietuvos ir užsienio poetais, sudaryti sąlygas Tauragės krašto poetams kartu dalyvauti poezijos skaitymuose.

Tradiciniu tapęs festivalis „Poezijos pavasaris“ sukvietė poezijos žanro mylėtojus, leido susipažinti su šiuolaikinės poezijos naujovėmis, praplėtė poezijos, kaip literatūros žanro, akiratį. Šiais metais renginyje dalyvavo garsūs poetai – Laura Sintija Černiauskaitė, Paulius Norvila, Laura Kromalcaitė, Benediktas Januševičius, Gediminas Storpirštis. Prie poezijos skaitymų, kaip visada, prisijungė ir tauragiškiai kūrėjai - Lina Astrauskienė, Justina Trilikauskienė, Iveta Skurvydienė ir Kornelija Mikalauskaitė. Vakaro metu koncertavo Meno mokyklos ugdytinė Perla Skalauskaitė (vad. Alina Dambrauskienė).

  •  „Šviesybių namai“

Projekto tikslas: skatinti bendruomenę aktyviai susipažinti su sparčiai nykstančiu ir mažai pažintu kultūros paveldu.

Kraštietės Sondros Vaišvilaitės knygos „Šviesybių namai“ pristatymas. Renginio metu autorė pasakojo, kaip ir kodėl gimė mintis sudėti šeimos istoriją į knygą. Joje – vienos šeimos istorija, kurioje ir daug etnografijos, tarmės dermių, daug paprastų žmonių gyvenimo. Kadangi daugelyje šaltinių Tauragė yra priskiriama Žemaitijai ir žemaitiškai tarmei, knygos autorė norėjo pateikti gyvą savo tėvų, senelių ir prosenelių bei kitų Paprūsės krašto žmonių tarmiškumą. Ši knyga įdomi tiems, kurie domisi skirtingų regionų ir skirtingų religinių bendruomenių praeities kultūra, istorija ir žmonėmis.

  •  Renginių ciklas „Vainikuotieji“ ir „Vainikuotieji II“

Projekto tikslas: skatinti vietos bendruomenes aktyviai įsitraukti į skaitymo procesą, parodant skaitymą kaip vieną iš svarbiausių veiksnių, padedančių išauginti raštingą bei išsilavinusią jaunąją kartą.

Projekto metu tauragiškiams sudaroma galimybė susitikti su žymiais rašytojais. Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Kornelijus Platelis bibliotekoje pristatė savo eilėraščių rinkinį. Poetas, prozininkas, vertėjas Laurynas Katkus kartu su literatūros kritike Neringa Butnoriūte pristatė savo knygą „Nakvynė Berlyne. Žurnalistas, komunikacijos specialistas Rytis Sabas pristatė savo istorinį detektyvą „Drakono uodega“. Taip pat buvo pristatyta šių dienų kontekste itin aktuali TV laidų vedėjo, rašytojo Roberto Petrausko knyga „Poltava“. Antro projekto įgyvendinimo metu suorganizuotas susitikimas su laimės dieta įkūrėja Rimante Kulvinskyte. Planuojami susitikimai su rašytojais ir aktoriais Marijumi Povilu Eliju Martynenko ir Juste Zinkevičiūte.

  •  Padėkos vakaras „Biblioteka – tai mes visi“

Projekto tikslas: Stiprinti bendradarbiavimą tarp įstaigų, įmonių, privačių asmenų ir nevyriausybinių organizacijų. Skatinti ir glaudinti tolimesnius ryšius ir partnerystes. Tauragės rajono įmonių ir įstaigų atstovams, bibliotekos darbuotojams ir bičiuliams pristatyti kokybišką kultūrinį produktą, gerinantį jų kompetencijas ir kultūrinį išprusimą.

Bibliotekos Padėkos vakaro planuojama programa – aktoriai Toma Vaškevičiūtė, Gytis Ivanauskas ir violončelininkas Justas Kulikauskas („Future Cello“). Jie surengs poezijos ir muzikos vakarą „Iš meilės leipsta šakos“. Aktoriai skaitys garsiausių poetų – Viljamo Šekspyro, Pablo Nerudos, Marinos Cvetajevos, Vytauto Mačernio, Justino Marcinkevičiaus ir kt. eiles, o violončelininkas atliks savo kūrybos muziką, kuri magiškai papildys poezijos grožį.

Į viršų