„AKLA VALTIS: iš slaptų sodininko užrašų“. Poetinis, perkusinis vyksmas

Renginys | 2021-11-16 | 17:00
Pradžia
*photo*

Lapkričio 16 d. 17:00 val. Tauragės rajono Birutės Batrušaitytės viešojoje bibliotekoje „Akla valtis“: iš slaptų sodininko užrašų. Poetinis, perkusinis vyksmas. Gyčio Norvilo poezija kalbasi su Arkadijaus Gotesmano perkusija.

Arkadijus Gotesmanas – vienas išradingiausių ir produktyviausių Lietuvos džiazo kūrėjų, universalus perkusininkas, kompozitorius, performeris, avangardinio džiazo, šiuolaikinės muzikos atlikėjas, scenarijų autorius... Gastroliavo daugelyje šalių, dalyvavo apie 50 festivalių. Džiazo scenoje debiutavęs 9-ajame dešimtmetyje jis bendradarbiavo su daugybe įvairių krypčių Lietuvos ir pasaulio muzikų. Menininkas groja ne tik džiazą, bet ir naujausią akademinę muziką, rašo scenarijus muzikiniams performansams ir instaliacijoms, rengia projektus su šokėjais. A. Gotesmanas 2018 m. Birštono džiazo festivalio didžiojo prizo laureatas.
„Man patinka kurti, atrasti, man patinka viskas, kas vadinasi gera muzika, geru kinu, teatru ir džiazu“
Arkadijus Gotesmanas
--
Gytis Norvilas – (g. 1976 m. Jonavoje) poetas, vertėjas, eseistas. Verčia poeziją ir prozą iš vokiečių, rusų kalbų. Nuo 2014 m. kultūros savaitraščio „Literatūra ir menas“ vyriausiasis redaktorius. Gytis Norvilas išleido 4 poezijos rinkinius. Jo poezija išversta į 15 kalbų. Už knygą „Išlydžių zonos“ 2013 m. ir „Grimzdimas“ 2018 m. buvo apdovanotas Lietuvos literatūros ir tautosakos instituto premijomis už kūrybiškiausią 2012 ir 2017 metais išleistą kūrinį. 2017 m. už poezijos rinkinį „Grimzdimas“ apdovanotas prestižine „Jotvingių premija“.
„Poezija turi būti aitri, nepatogi, turi erzinti, neduoti ramybės nei pačiam autoriui, nei skaitytojui, nei pačiai kalbai. Turėtų ir guosti, turi guosti, priglausti, o guosti gali, mano supratimu, tik atimdama paskutinę viltį, kitaip tariant iliuzijas, fantomus, kurie daugina kančią. Turiu pasakyti ir tai, jog nežinau, ar esu poetas, tai visai man nesvarbu, nenoriu to sureikšminti ir susireikšminti.“
Gytis Norvilas
Į viršų