Pradžia Pradžia

Degustacija „Elzaso skonis ir kvapas“ su Oceane Pierrotte

Renginys | 2024-03-19 | 17:00

Informacija atnaujinta 2024-03-06 09:50

Pradžia
*photo*

#Prancūzų kultūros savaitė

Kovo 19 d. 17:00 val. Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje – degustacija „Elzaso skonis ir kvapas“ su Oceane Pierrotte.

Registracija sustabdyta – nėra vietų. Būtina išankstinė registracija tel.: +370 446 62025

Maloniai kviečiame!

Renginio metu bus fotografuojama, nuotraukos bus naudojamos viešinimo tikslais.


Oceane gyvena Tauragėje, bet plėtoja savo verslą Prancūzijoje, Burgundijos regione. Šį kartą ji papasakos apie Elzaso regiono vynus, jų ypatybes, skonius ir kvapus. Elzasas apima derlingą Reino slėnio atkarpą toje vietoje, kur slėnį iš dviejų pusių suspaudžia aukštumos: iš vakarų jį uždaro Vogėzų kalnai, kurie atskiria nuo Lotaringijos, o iš rytų – Reinas ir Švarcvaldas, kuris yra Švabijos dalis. Į šiaurę nuo Elzaso yra Pfalcas, o pietuose Juros kalnai. Visam regionui būdingos derlingos žemės ir puikus klimatas. Čia – vienas vynuogininkystės regionų. Renginio metu vyks prancūziškų sūrių bei kitų unikalių Elzaso regiono produktų degustacija.

Šis renginys yra Prancūzų kultūros savaitės dalis. Kovo 20-oji – Tarptautinė prancūzų kalbos (frankofonijos) diena, tad kovas Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje – Frankofonijos mėnuo. Frankofonija simbolizuoja bendrystę, solidarumą ir taiką. Šia proga visame pasaulyje organizuojama daugybė šventinių ir kultūrinių renginių. Tauragės rajono savivaldybė palaiko draugiškus ryšius su Prancūzijos miestu Berne Lešatau, be to, Tauragėje nuo seno įsikūrusi Prancūzijos bičiulių draugija, o Viešoji biblioteka ilgus metus bendradarbiauja su Prancūzų institutu Lietuvoje.

Projekto partneris – Prancūzų Institutas Lietuvoje / Institut Français de Lituanie. Rėmėjas – Tauragės rajono savivaldybė.

Renginio informaciniai rėmėjai: Tauragės kabelinė televizija, radijo stotis „Tauragės radijas“, laikraštis „Tauragės kurjeris“, informacinis portalas „Tauragės žinios“.

Į viršų