Pradžia Pradžia

Edukacija „Literatūriniai personažai atgyja ir tampa tikri“ su Emilija Latėnaite

Edukacinis užsiėmimas | 2023-10-12 | 17:00

Informacija atnaujinta 2023-10-04 10:27

Pradžia
*photo*

Spalio 12 d. 17:00 val. Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje Emilija Latėnaitė. Projekto „Metai su knyga“ suaugusiųjų skaitymo edukatorė, aktorė ir muzikantė kviečia į edukaciją „Literatūriniai personažai atgyja ir tampa tikri“

Būtina registracija tel. 8 601 46648

Maloniai kviečiame!

Renginio metu bus fotografuojama, nuotraukos bus naudojamos viešinimo tikslais.


Aktorių dėka literatūriniai personažai atgyja ir tampa tikri! Pasitelkę improvizaciją, autorinius žaidimus, kūrybiškumą ir literatūrą pamatysime vieni kitus (ir save) iš naujo.

Emilija Latėnaitė – teatro ir kino aktorė, muzikantė, skaitymo entuziastė, daug keliaujanti po Lietuvą su kolega aktoriumi, rašytoju Juozu Gaižausku ir jųdviejų literatūrinėmis-muzikinėmis programomis. Aktorė dėsto LMTA, veda grupės formavimo, vaidybos meno ir improvizacijos užsiėmimus.

Apie dalyvavimą projekte „Metai su knyga" Emilija Latėnaitė savo FB paskyroje rašė:

„Mano bobutė ilgą laiką dirbo Širvintų bibliotekoje. Tada biblioteka buvo dviejų aukštų, sename, mediniame name. Iki dabar atsimenu laiptų girgždesį, medines grindų lentas, knygų kvapą ir daug didelių žaislų, tvarkingai susodintų ant sofos. Nei tiek knygų, nei tiek ir tokių žaislų savo ankstyvoje sovietinėje vaikystėje nebuvau nė sapnavusi, tai kol bobutė bendravo su buvusiom kolegėm, tol aš nuoširdžiausiai mėgavausi bibliotekos paslaugomis. Mano smalsumas ir kūrybiškumas neliko nepastebėti – pasirodo, kad knygų negalima TIESIOG imti ir versti į krūvą, o žaislai iš viso neliečiami ir tik dėl grožio. Buvo padarytos išvados, kad elgiuosi „kaip laukinė ir išvis niekur į svečius manęs negalima vestis“. Bet susižavėjimas ir meilė bibliotekai jau buvo užgimusi mano širdyje ir ne visai nusisekęs pirmas pasimatymas jos neužgesino.

Su Juozu Gaižausku trečius metus važinėjame po visos Lietuvos bibliotekas koncertuodami ir pristatinėdami Juozo knygas, ir kas kartą jaučiu neapsakomą džiaugsmą dėl to, ką ir kaip daro bibliotekos. Nė neįtariau, kad šiuolaikinės bibliotekos – ne tik knygų, bet neretai ir bendruomenių kultūros, švietimo, socialiniai centrai.

Žinau, kad ir bobutė džiaugiasi, nes jau ne tik, kad įsileidžia mane į bibliotekas, bet esu pakviesta tapti šių „Metų su knyga“ suaugusiųjų edukatore. Esu labai laiminga, kad progų susitikti bibliotekose bus dar daugiau ir įvairesnių, nes tikiu, kad nenurimsim, kol su Juozu apvažiuosime visas bibliotekas (rašykite, pas ką dar nebuvom), o 12-oje bibliotekų aš vesiu grupinius užsiėmimus, kur mėgausimės literatūros ir vaidybos jungtimis, improvizacija ir žaidimais su tekstu.

Knygų, muzikos, kelionių ir bibliotekų metai tęsiasi!“

Į viršų