Evos Tombak knygos „Ar čia kas nors yra?“ pristatymas

Pristatymas | 2021-12-08 | 17:00

Informacija atnaujinta 2021-11-28 20:55

Pradžia
*photo*

Gruodžio 8 d. 17:00 val. Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje Evos tombak knygos „Ar čia kas nors yra?“ pristatymas. Į renginį įleidžiami su Galimybių pasu. Prašome laikytis visų Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatytų saugumo reikalavimų, renginio lankytojus registruosime. Renginio metu bus fotografuojama / filmuojama. Maloniai kviečiame!

Aštuntoji Evos Tombak knyga „Ar čia kas nors yra?“ skiriasi nuo kitų autorės knygų. Pati Eva sako:
Prašau nevadinkite manęs legendine žurnalų „Ieva“ ir „Cosmopolitan“ redaktore. Legendos – praeitis, aš – dabartis.
Savo dabartį aš realizuoju rašymu.
Rašymas – mano inkaras, įžeminantis minčių ir jausmų vėjus bei debesis.
Rašymas – mano detoksas, kuris išvalo ir išlaisvina.
Rašymas – mano rėmas, kuris auklėja mano chaotišką prigimtį.
Rašymas – mano irklas, kuriuo irkluoju nežinomybės upę.
Apie knygą
„Ar čia kas nors yra?“ – tai mano aštuntoji knyga. Jai apibūdinti turbūt geriausiai tiktų maginio realizmo žanras. Tai dokumentinis tyrimas, dokumentinė publicistika mokslo ir dvasingumo, mistinių reiškinių tema. Knyga sudaryta iš trijų dalių: pirmoji – man papasakotos autentiškos mistinės patirtys; antroji – haliucinogenų sužadintų psichikos būsenų potyriai, kuriais pasidalino šių patirčių ieškantys ir pakomentavo psichiatras, psichologas, toksikologas; trečioji – pašnekesiai su mokslininkais, gydytojais, psichologais, astrologais, socialiai aktyviais žmonėmis apie mistines patirtis, smegenis ir mirties paradoksus.
Apie temą
Aš nebandau mušti įvarčio nė į vienus vartus, tiesiog viešinu ir mistikos apologetų, ir jos skeptikų nuomonę. Stengiuosi parodyti kiekvieną magiškos nežinomybės krištolinio rutulio briaunų blyksnį ir tokiu būdu sudrumsti nuostatas, sužadinti smalsumą ir... abejonę.
Mistinės patirtys pažadina tai, ko negali duoti jutimo organai. Vieni tai vadina Dievo pajauta, kiti vieniu, treti – sinchronizacija. Aš tai vadinu mirksniu, kuriame atsispindi amžinybė.
Šiandien man atrodo, kad viskas, ką rašiau iki šiol, buvo tik apšilimas, žodžių jaukinimas, rašymo testavimas. Tikrą kūrinį aš pagimdžiau dabar. Mėgindama atsakyti į klausimą: „Ar čia kas nors yra?“

Į viršų