Pradžia Pradžia

Fotografijų parodos „Lietuvos piliakalniai ir legendos“ bei knygos „Būtsargiai“ pristatymas

Pristatymas | 2023-10-19 | 17:00

Informacija atnaujinta 2023-10-02 10:31

Pradžia
*photo*

Spalio 19 d. 17:00 val. Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje fotomenininko Alberto Švenčionio fotografijų parodos „Piliakalniai ir legendos“ bei fotografijų albumo „Būtsargiai“ pristatymas.

Renginyje dalyvaus autorius Albertas Švenčionis, kuris yra pripažintas meno kūrėjas. Jam suteiktas Tarptautinės meninės Fotografijos Federacijos fotografo menininko garbės vardas (FIAP), Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys, Lietuvos žurnalistų sąjungos narys.

Paroda veiks iki lapkričio 10 d.

Renginį remia Tauragės rajono savivaldybė.

Maloniai kviečiame!

Renginio metu bus fotografuojama, nuotraukos bus naudojamos viešinimo tikslais.


Kas geriausiai šiandien reprezentuoja Lietuvos senosios istorijos periodą, didingų karalių ir kunigaikščių klestėjimo laikus? Daugelis pritartų, kad tai – piliakalniai, kurių mūsų kraštuose suskaičiuojama daugiau nei 900. Tačiau A. Švenčionis sukuria darnų tandemą, kur fotografijose fiksuotus piliakalnius lydi istorijos – vietovių legendos. Taip vaizdas ir žodis sujungiami į vieną ir tampa žiūrovui kur kas paveikesni nei egzistuodami atskirai.

Alberto Švenčionio kelias piliakalnių link nėra skubus. Jis išjaustas, išmąstytas, išžiūrėtas pro fotoaparato objektyvą ir ne tik pro jį. Piliakalnis šiam menininkui yra didybė ir paslapties įsikūnijimas, objektas, balansuojantis ant pažinimo ribos ir dėl to neregėtai patrauklus ir mistinis“.

Į viršų