Pradžia Pradžia

Susitikimas su parfumerijos eksperte, edukatore Edita Vigelyte

Renginys | 2023-03-23 | 17:00

Informacija atnaujinta 2023-03-28 13:45

Pradžia
*photo*

Kovo 23 d. 17:00 val. Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje susitikimas su parfumerijos eksperte, edukatore Edita Vigelyte. Kvapų patirtys ir žmogaus savijauta. Parfumeriniai faktai, mitai, etiketas. Meninės parfumerijos pažinimas.

Renginio svečias – Ukrainos parfumerių gildijos vadovo, parfumerio Vlad Zvarych kvepalų kolekcija.

Maloniai kviečiame!

Renginio metu bus fotografuojama, nuotraukos bus naudojamos viešinimo tikslais.


Kvapas ir olfaktorinė (uodžiamoji) aplinka mūsų nuotaikai ir savijautai turi daugiau reikšmės, nei galėtume įsivaizduoti. Kvapai ir parfumerija užima ženklią vietą nūdienos žmogaus aplinkoje, todėl kalbėti apie olfaktorinį (uodžiamąjį) triukšmą, kvapų foną, parfumerinį etiketą ir kvepalais transliuojamą socialinę žinutę yra smalsu bei naudinga kiekvienam parfumerijos vartotojui ir netgi niekada kvepalais nesinaudojančiam žmogui.
Parfumeriniai mitai - dar viena pokalbių ir diskusijų tema, kuri yra nepabostanti ne tik kvepalų mylėtojams, bet ir gana abejingai į kvėpinimąsi žiūrintiems. „Vyriška“ ir „moteriška“ parfumerija – mitas ar tiesa? Botaniniai ar sintetiniai kvepalai – kaip apsispręsti? Kvepalai, kaip dovana - įmanoma ar neįmanoma misija? Rasime ir dekonstruosime populiariausius mitus kvepalų sferoje.
Meniniai kvepalai - pakankamai nauja kategorija ir sąvoka daugialypiame parfumerijos pasaulyje. Kas tai yra ir kodėl lietuviška meninė parfumerija sulaukia didelio dėmesio bei aukštų įvertinimų tarptautinėse parfumerijos parodose ir tarp vartotojų visame pasaulyje?
Kalbėti apie kvepalus, jų neuodžiant? Neįmanoma! Jūsų smalsumui ir džiaugsmui – kruopščiai surinkta įdomiausių kvepalų kolekcija tiesiai iš profesionalių parfumerijos autorių kūrybinių laboratorijų!

Tyrinėsime ir „matuosimės“ meninės parfumerijos kūrėjų – FUMparFUM / created by Aistis Mickevičius (Vilnius, LT); EXALTATUM by Eglija Vaitkevičė (UK, Londonas); ART de PARFUM (steigėja – Rūta Degutytė – Humphreys, FR / UK) ir kitų talentingų bei įvertintų parfumerijos autorių aromatus.

Patikusius kvepalus bus galimybė įsigyti renginio metu.

Į viršų