Pradžia Pradžia

11-ąjį kartą poezijos ir bardų muzikos gerbėjus subūrė renginys „Prie garažų“

Informacija atnaujinta 2022-08-04 20:39

Pradžia

Liepos 29-osios vakarą visi, mylintys poeziją ir muziką, tradiciškai rinkosi vidiniame bibliotekos kiemelyje. Šiais metais organizatoriai į ko gero laukiamiausią metų renginį pakvietė vieną ryškiausių jaunesniosios kartos poečių Indrę Valantinaitę, aktorių, bardą Gediminą Storpirštį bei Lietuvos dainų autorių ir atlikėją Darių Žvirblį.

Pirmoji eilėmis su žiūrovais ir klausytojais pasisveikino Indrė Valantinaitė – poetė, dainininkė, žurnalistė, kultūros laidų autorė ir vedėja, keturių poezijos knygų („Žuvim ir lelijom“, „Pasakos apie meilę ir kitus žvėris“, „Trumpametražiai“, „Apsisiautusios saule“) autorė. Jos poezija versta į aštuoniolika užsienio kalbų. 2012 m. Indrė Valantinaitė apdovanota Jaunojo Jotvingio premija už eilėraščių rinkinį „Pasakos apie meilę ir kitus žvėris“, 2012 m. – Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos premija už tautinę toleranciją, 2018 m. – Salomėjos Nėries premija už eilėraščių knygą „Trumpametražiai“.

Dainuojamosios poezijos legenda Darius Žvirblis tauragiškiams dovanojo dainas, kurias muzikos kritikai Lietuvoje vadina išskirtinėmis. Jo balso tembras ir muzika skleidė įvairiausias emocijas – nuo švelnios melancholijos iki skausmingo patoso, nuo saldžios ironijos iki lipnaus sarkazmo. Vienas įdomiausių šiuolaikinių dainų kūrėjų Lietuvoje anksčiau grojo klaipėdiečių alternatyvaus roko grupėje ATIKA. Su grupe įrašė ir išleido 8 studijinius albumus, sugrojo daugiau nei 800 koncertų. Ne kartą tituluotas „geriausiu visų laikų Lietuvos dainų kūrėju“. Renginio svečiai mėgavosi neužmirštamu skambesiu, jo žodžių ir melodijos magija.

Galiausiai žiūrovai sulaukė ir trečiojo svečio – Gedimino Storpirščio. Jis – garsus Lietuvos teatro ir kino aktorius, teatro pedagogas, dainuojamosios poezijos festivalių meno vadovas, koncertų organizatorius, dainų autorius ir atlikėjas. G. Storpirštis yra išleidęs 18 muzikinių albumų (dalyje albumų dainuoja kartu su sūnumi Ainiu), suvaidinęs 35 vaidmenis kine ir virš 40 vaidmenų teatre, pastatęs keliasdešimt spektaklių.

Džiaugiamės, kad į lyrišką, intelektualų renginį „Prie garažų“ atvyko ne tik ištikimiausi renginio gerbėjai, mylintys poeziją ir muziką, bet sielą nusprendė atgaivinti ir tie, kuriems „garažai“ buvo nauja kultūrinė patirtis.

Pagrindiniai renginio rėmėjai – Lietuvos kultūros taryba ir Tauragės rajono savivaldybė.

Į viršų