Pradžia Pradžia

Bibliotekai – „Išminties marių“ apdovanojimas

Informacija atnaujinta 2022-06-10 13:32

Pradžia

Kai mieste prasidėjo šventinis šurmulys, į Tauragės pilies kiemelį rinkosi ne tik bibliotekos „Batuoto katino“ lėlių teatro žiūrovai, bet ir svečiai – Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos direktorė, dr. Laura Juchnevič, jos pavaduotoja Kristina Kundrotienė ir vyriausioji metodininkė kvalifikacijos kėlimui Daiva Stasaitienė. Jos atvyko įteikti „Išminties marių“ apdovanojimo.

Nominacija teikiama jau vienuoliktąjį kartą Klaipėdos regiono bibliotekoms už sėkmingai įgyvendintus strateginius sprendimus, paslaugų prieinamumą ir pritaikomumą taikant modernius darbo metodus, o Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka šią nominaciją gauna antrą kartą. Labai smagu, kad į apdovanojimų ceremoniją atvyko Tauragės rajono savivaldybės mero pavaduotoja Virginija Eičienė, kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Danutė Naujokienė.

Tai už kokius darbus ir veiklas, atliktas 2021 metais, nominuota biblioteka, kuri  atšventė savo 90-metį?  Turinti puikų kolektyvą, daranti daug didelių darbų, nepaklydusi tarp tradicijų, bet visada ieškanti naujų idėjų. Mažos patalpos, visuotinis karantinas privertė  ieškoti naujų išeičių, bet galima drąsiai sakyti, kad Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka rado galimybių savo veikloms vykdyti: virtualios erdvės išnaudojimas, vaikų vasaros stovykla, netradiciniai užsiėmimai ne tik Tauragėje, bet ir kaimyniniuose rajonuose, didino žiūrovų, dalyvių ir lankytojų skaičių.

VIRTUALŪS SUSITIKIMAI

Visus metus suaugusiems ir vaikams vyko susitikimai su rašytojais, aktoriais, garsiais žmonėmis. „Pašnekesių“ ciklas virtualioje erdvėje suteikė galimybę jį stebėti 31 452 žiūrovams. Nuotoliniu būdu pristatyta žurnalistės Jolantos Onos Vitkutės „Kelionių nuojauta“, rašytojos Dianos Latvės „Memelio gaisras“ knygos, virtualus susitikimas su rašytoja ir žurnaliste Lina Ever, Evelina Daciūte, grupės „G&G Sindikatas“ nariu Kastyčiu Sarnicku-Kastetu, rašytoja Jolita Herlyn, dailininke, keramike Nomeda Marčėnaite,  jaunosios kartos prozininke, scenariste, literatūrinių performansų atlikėja, kino kalbos bei kūrybinio rašymo dėstytoja Lina Simutyte, poete, vertėja, literatūros kritike Erika Drungyte, rašytoju, literatūros kritiku, filosofu Jaroslavu Melniku, keliautoju ir knygos „Jaunystė“ autoriumi Mariumi Lucka, grafikos dizainere, rašytoja, iliustruotoja Kotryna Zyle, rašytoja ir komunikacijos projektų vadove Indre Sekevičiene, poetu Dainiumi Dirgėla ir kt. Viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius organizavo susitikimą su rašytoju Selemonu Paltanavičiumi. Populiarūs buvo susitikimai su V. V. Landsbergiu, T. Dirgėla, B. Bėrantu.

NETRADICINĖS ERDVĖS

Estafetė „Knygos kelionė“ bibliotekos sukakčiai paminėti – J.V. Kalvano parke, miesto erdvėse organizuotas Ebru – tapymo ant vandens užsiėmimas, skirtukų gamyba, lankstymas. Kartų parke atsiradęs kupolas buvo tarsi mini biblioteka: vyko edukacijos, kasdien numatytomis valandomis savanoriavo jaunimas. „Kamishibai teatras“, biblioterapijos užsiėmimas „Siela ir gamta“, piešimas burbulais, kavos edukacija „Akimirka“, kūrybinės dirbtuvėlės „Mano gražioji plunksna“, kaukių darymo užsiėmimai „Venecija“ ir kt.

ŽAIDIMAI, EDUKACIJOS

Virtualus žaidimas „Bibliotekos labirintuose“ supažindina su bibliotekos istorija, darbo specifika. Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai skirtas virtualus žaidimas apie knygnešius plečia akiratį, „Actionbound“ programėle sukurtas žaidimas apie kalbą, konkursas virtualioje erdvėje „Meilės citata“, fotografijų konkursas „Mano namų biblioteka“. Siekiant mažinti socialinę atskirtį ir didinti pažeidžiamų visuomenės grupių, tarp jų ir neįgaliųjų, įtrauktį, Tauragės rajono savivaldybės B. Baltrušaitytės viešoji biblioteka įgyvendino projektą „Pažangesnė biblioteka“. Šis projektas suteikia galimybę Tauragės bibliotekai tapti pažangesnei ir pateisinti visų lankytojų lūkesčius, nepaisant jų socialinio statuso ar turimos negalios. Muzikos saviraiškos užsiėmimai su muzikos terapijos elementais stiprina socialinius įgūdžius, suvokimą apie save bei supantį pasaulį, padeda pažinti emocijas, spręsti specifines psichologines bei elgesio problemas. Tokių užsiėmimų metu orientuojamasi į patį procesą, ne į rezultatą.

FESTIVALIAI

Tęstiniame Lėlių teatrų festivalyje „Džiugena“ buvo pristatomas lėlių teatro menas ir novatoriški metodai. Festivalio metu vykdytos veiklos įtraukė vaikus į aktyvią kūrybinę veiklą su įdomiais kūrėjais. Projektas ,,Kino2bliss“ vaikų kūrybiškumui, kritiniam mąstymui, vaizdinės kultūros supratimui leido pasitelkti skirtingas raiškos priemones: kiną, kūrybines dirbtuves, edukacijas.

STOVYKLOS

Viešoji biblioteka sėkmingai inicijavo meninę-patyriminę vaikų vasaros stovyklą „Pozityvumo tiltas“. Joje dalyvavo 78 vaikai nuo 7 iki 12 metų. Stovyklos „Pozityvumo tiltas “ pagrindinis tikslas – skatinti mąstyti pozityviai, kūrybiškai, siekti kurti teigiamus tarpusavio ryšius. Biblioteka sudaro visas sąlygas vaikų saviraiškai atsiskleisti.

BIBLIOTERAPIJA

Biblioteka pradėjo naują veiklą – biblioterapijos užsiėmimus. Pirmajame užsiėmime dalyvavo jaunimas iš Tauragės atviros jaunimo erdvės. Kitas užsiėmimas vyko  „Po kupolu“ – „Minčių medis“. Šio užsiėmimo tikslas – prakalbinti savo sielą. Susitikimo metu jaunuoliams pristatėme mobiliąją programėlę „Meditacinė biblioterapija“ ir „Kai reikia tvirtumo kasdienybėje“.

KONKURSAS „METŲ KNYGA“

 Jau 8-asis „Tauragės metų knyga 2020“ konkursas, kurio metu renkamos populiariausios  Tauragės metų knygos. Į konkursą įtraukiama visa Tauragės rajono bendruomenė.  Populiariausią ir Populiariausią pažintinę knygą rinko Facebook vartotojai, paspaudę „patinka“ ant savo mėgstamos knygos.

KNYGOMATAS

Praėjusiais metais prie bibliotekos pastato pastatytas knygomatas suteikia galimybę knygas skolintis patogiu laiku.

Visi įvykiai, renginiai  turi savo tąsą – niekas nenutrūksta, tik ieškoma dar naujesnių galimybių ir būdų, kaip organizuoti, kviesti, pritraukti lankytojus ir įtikinti, kad biblioteka – inovatyvių idėjų ir renginių vieta.

Taigi, be didelės pompastikos, bet darniai ir kūrybiškai dirbame mūsų miesto ir rajono žmonėms.

Į viršų