Pradžia Pradžia

Bibliotekoje pristatyta R. Šimašiaus knyga „Miestas ir meras“

Informacija atnaujinta 2023-04-05 13:33

Pradžia

Antradienio vakarą Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje pristatyta Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus knyga „Miestas ir meras“.

Knygoje – 13 pokalbių, kuriuose R. Šimašius kalbina ir diskutuoja su įvairių sričių ekspertais, kolegomis ir žinomais visuomenės veikėjais. Tai ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė, žurnalistas bei laidų vedėjas Andrius Tapinas, istorikas Norbertas Černiauskas, filosofas Viktoras Bachmetjevas, Rygos meras Mārtiņš Staķis, architektė Gilma Teodora Gylytė, ekonomistas Aivaras Abromavičius, MO muziejaus vadovė Milda Ivanauskienė, Tauragės meras Sigitas Mičiulis, vyriausiasis Vilniaus miesto architektas Mindaugas Pakalnis, mero patarėjas komunikacijai Karolis Žukauskas, buvęs savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos padėjėjas Kipras Krasauskas.

„Tikslas buvo pasikalbėti. Kad skaitytojams būtų įdomu, kad būtų susiję su miestais. Tai nėra vien apie Vilnių, aš galiu sakyti, kad man Tauragė ir Niujorkas turi daug panašių dalykų, skiriasi tik mastelis. Turime savo namą, savo laiptinę, savo kiemą, parduotuvę ir pan., sakyčiau, labiau rasčiau skirtumų tarp miesto ir kaimo“, – kalbėjo R. Šimašius.

Svečias, kalbėdamas apie savo knygą, sakė, kad skirtinguose interviu kalbindamas žmones norėjo atskleisti ir nematomą savo darbo pusę – tiek iš jo, kaip mero, požiūrio, tiek iš pašnekovų, turinčių labai skirtingą santykį su miestu. Anot jo, politikams ši knyga gali padėti suprasti, koks yra mero darbas ir galbūt apsispręsti, ar norėtų šios pozicijos.

Renginio metu R. Šimašius atsakė į renginio lankytojų užduodamus klausimus, įsigijusiems knygą – dovanojo autografą.

Į viršų