Pradžia Pradžia

Bibliotekoje pristatytas Ryčio Sabo istorinis detektyvas „Drakono uodega“

Informacija atnaujinta 2022-03-31 09:15

Pradžia

Prieš dvejus metus Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje pristatęs knygą „Gaono kodas“, antradienio vakarą žurnalistas, komunikacijos specialistas Rytis Sabas čia lankėsi su naujuoju savo kūriniu – istoriniu detektyvu „Drakono uodega“.

Tai „Gaono kodas“ tęsinys, tačiau „Drakono uodegą“ galima skaityti ir kaip atskirą knygą. Pastaroji pilna realių istorinių faktų, asmenybių bei paslapčių, netikėtų hipotezių, joje susipina Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorijos paslaptys ir žymiojo Vilniaus Gaono bei litvakų palikimas.

1972 metais Vilniuje gimęs Rytis Sabas karjerą pradėjo kaip žurnalistas, vėliau tapo komunikacijos profesionalu. Dirbo Irake, Afganistane, Kosove ir Bosnijoje, yra Lietuvos komunikacijos asociacijos tarybos narys. Prestižinės žurnalistinės Vytauto Gedgaudo premijos laureatas. Būtent iš aistros istorijai 2019 metais ir gimė pirmasis jo romanas „Gaono kodas“.

R. Sabas pasakojo, kad antrąją knygą „Drakono uodega“ rašė ilgiau nei pirmąją, bet šioje dar daugiau surinktos informacijos, ji dar įdomesnė. Autorius sako, kad to, ką jam malonu daryti, jis nevadina darbu. Smagiausia knygos rašymo dalis – rinkti faktus. Tam labai pasitarnauja ir R. Sabo platus užsienio kalbų mokėjimas.

- Mano tikslas – faktais parodyti, koks nuostabus ir įdomus yra mūsų pasaulis, kiek jame paslapčių.

Paklaustas, ar visos vietos, minimos knygoje, yra aplankytos, autorius atskleidė, kad iš minimų vietų nebuvo tik vienoje. Anot jo, kur kas paprasčiau, lengviau rašyti apie tai, kur esi buvęs, jautęs tos vietos aurą, autentiškumą. Tada galima įvykius, objektus parodyti perleidus per savo akis.

Pamąstęs, jei būtų galima rinktis – grįžti į praeitį ar nukeliauti į ateitį, knygos autorius sako, kad rinktųsi praeitį: „Ateitį mes kuriame dabar. Tai, ką susikursime, tokią ateitį ir turėsime. O kurti paprasčiau, jei žinome, kas iki šiol jau padaryta, kokios klaidos, ką būtų galima pakeisti“, - kalbėjo R. Sabas.

Knygų autorius atskleidė, kad visai tikėtina, jog ateityje bus galima šias knygų istorijas pamatyti ir kino ekranuose.

Į viršų