Pradžia Pradžia

Knygos „#fainiausiapasaulymočiutė“ pristatymas

Informacija atnaujinta 2022-10-04 09:18

Pradžia

Ketvirtadienio vakarą Viešojoje bibliotekoje vyko smagus susitikimas su televizijos laidų vedėja, žurnaliste Živile Kropaite-Basiule ir jos knygos „#fainiausiapasaulymočiutė“ pristatymas. Moteris  savo močiutės, kuri buvo partizanų ryšininkė, politinė kalinė ir tremtinė, istoriją pasakoja iš nepriklausomoje Lietuvoje išaugusio žmogaus perspektyvos.

„Prieš dešimtmetį socialiniuose tinkluose parašiau pirmą pasakojimą apie savo močiutę – Oną Butrimaitę-Laurinienę, ir pažymėjau – #fainiausiapasaulymočiutė. Ignalinos rajone Kaniūkų kaime ji gyvena šalia maisto parduotuvės. Todėl kartą feisbuke užrašiusi jos papostringavimus apie nuolat matomus kaimo girtuoklius, nešančius alkoholį „bambaliuose“, sulaukiau auditorijos dėmesio ir nutariau tuos įrašus tęsti“, – pasakojo Živilė Kropaitė-Basiulė.

Autorės močiutės gyvenimas – dramatiškas. Anksti neteko tėvo, sovietai išvarė iš namų, broliai išėjo į partizanus ir vienas po kito žuvo. Dėl ryšių su partizanais Ona Butrimaitė buvo suimta, kalinta ir ištremta. Tačiau ir šiandien, pasak Živilės Kropaitės-Basiulės, močiutė demonstruoja pavydėtiną išmintį ir humoro jausmą.

„Mano močiutei jau 93 metai, bet ji iki šiol puikiai gyvena viena, turi daržų, pati juos laisto. Labai norėjosi jos gyvenimu, mintimis pasidalyti su kitais, sudėti įrašus į knygą. Atsimenu, jau po pusmečio klausė – tai kur ta knyga? Norėjau, kad knyga kuo greičiau išvystų dienos šviesą, kad močiutė spėtų ją pamatyti“, – pasakojo autorė.

Vakaro metu bibliotekos lankytojai turėjo galimybę pamatyti nuotraukų iš Živilės Kropaitės-Basiulės močiutės gyvenimo, užduoti klausimų, įsigyti knygą ir, žinoma, gauti autografą.

Į viršų