Pradžia Pradžia

Kvapų patirtys ir žmogaus savijauta. Parfumeriniai faktai, mitai

Informacija atnaujinta 2023-03-27 10:42

Pradžia

Ketvirtadienio vakarą Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka kvepėjo išskirtiniais kvepalais! Į susitikimą su tauragiškiais atvyko parfumerijos edukatorė, autorinių kvepalų prekės ženklų prodiuserė, FUMparFUM / created by Aistis Mickevičius plėtros vadybininkė Edita Vigelytė.

Renginio metu lankytojai sužinojo daug įdomybių iš kvepalų pasaulio – ir apie uodžiamąjį triukšmą, ir apie kvapų foną, parfumerinį etiketą, kvepalais transliuojamą socialinę žinutę, mitus apie vyriškus ir moteriškus kvepalus bei kt. Vyko diskusijos apie botaninius ir sintetinius kvepalus, kvepalus kaip dovaną, renginio dalyviai turėjo galimybę pasmalsauti ir pasidžiaugti kruopščiai surinkta įdomiausių kvepalų kolekcija tiesiai iš profesionalių parfumerijos autorių kūrybinių laboratorijų!

„Parfumerija ir aromaterapija yra du skirtingi dalykai. Kvepalai yra apie madą, ne apie sveikatą. Jie gali būti traktuojami ir kaip meno kūrinys, gali kelti susižavėjimą arba pasibjaurėjimą, taip pat – prisiminimus. Reikia pasakyti, kad ne visi kvepalai yra skirti kvėpintis, kai kurie keisti kvepalai sukuriami parfumerių bendruomenės dėmesiui atkreipti“, – pasakojo E. Vigelytė.

Anot jos, iš mados išeina sunkūs, lietuvių pamėgti agarmedžio ir panašūs kvepalai, dabar madingi santūrūs, „šnabždantys“, „tylūs“ kvepalai, pavyzdžiui, vandens – nuo vazoje pastovėjusio iki jūros, ežero, balos kvapo. Taip pat abstraktūs žalumynų kvapai – nuo morkų sėklų, burokėlių iki agurkų, melionų ir pan.

Kvepalų ekspertė patarė kvepalus laikyti nei per daug šaltoje, nei per daug šiltoje aplinkoje, nenupurškinėti jų į mažas talpas, nes tokiu atveju kvepalai kinta.

„Nebūtina dėmesio kreipti ir į kvepalų spalvą, geriau koncentruokitės į kvapą. Į kai kuriuos kvepalus yra pridedama dažų, kad jie atrodytų klampesni, sodresni, tirštesni. Jeigu verta skirstyti kvepalus, tai nebent į „šilta/šalta“ ir „rytas/vakaras“. Tiesa, kvepalų pasirinkimas priklauso ir nuo to, ką veiksite, vakaras sporto klube ir vakaras operoje tikrai skiriasi“ , – kalbėjo E. Vigelytė.

Susitikimo metu lankytojai tyrinėjo ir „matavosi“ meninės parfumerijos kūrėjų – EXALTATUM by Eglija Vaitkevičė (UK, Londonas); ART de PARFUM (steigėja – Rūta Degutytė – Humphreys, FR / UK) ir kitų talentingų bei įvertintų parfumerijos autorių aromatus, taip pat Ukrainos parfumerių gildijos vadovo, parfumerio Vlad Zvarych kvepalus. Patikusius kvepalus buvo galima ir įsigyti.

Į viršų