Pradžia Pradžia

Mariaus Povilo Elijaus Martynenko knygos „Kaip Tau – už €16“ pristatymas

Informacija atnaujinta 2022-12-20 13:54

Pradžia

Pirmadienio vakarą Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su rašytoju Mariumi Povilu Eliju Martynenko.

Neseniai pasirodė jo trumposios prozos knyga „Kaip Tau – už €16“, kurioje sudėti per pastaruosius keletą metų rašyti tekstai. Juose gausu ir cinizmo, ir subtilių įžvalgų, nuostabos ir vulgarybių. Kaip rašoma knygos anotacijoje, „joje telpa kur kas daugiau nei galima nusipirkti už 16. Tai dviejų vaikų gimimas, skyrybos, akies praradimas, tėvo kalėjime lankymas, transcendentalios patirtys ir mirties bei gyvybės artumas. Daugybė dalykų nesutilpsiančių į šią anotaciją. Autorius tikisi, kad skaitydami patirsite malonumą. Jei taip neatsitiks, galite susisiekti su autoriumi – kontaktai knygoje. Įsigydami šią knygą padėsite autoriui egzistuoti. Autorius tikisi šiek tiek padėti ir jums. Klestėkite“.

Tai jau trečioji šio žanro knyga, neskaitant eilėraščių rinkinio „Mirtingumo įrodymai“. Ankstesnės – „Be penkių pasaulio pradžia“ bei „Praeis“, sulaukė didelio skaitytojų susidomėjimo ir net kelių tiražų.

Tiesa, autorius pokalbį pradėjo ne nuo naujausios knygos, bet nuo minčių apie gyvenimą, savo ir kitų pasirinkimus, laimę, kūrybą.

Paklaustas, kodėl pasirinko rašytojo profesiją, M.P.E Martynenko atsakė – „nes nieko daugiau nemoku daryti“, ir nusijuokė. Tiesa, knygos autorius yra išbandęs ir aktoriaus profesiją, tik ši kol kas, anot jo, gal nėra stiprioji jo pusė, o gal ne tiek ir patinka, nes reikia mokėti, norėti derintis: „Aktorystė – tai kolektyvinis darbas, kur tenka prisiderinti prie režisieriaus, scenografo, dailininko ir kitų aktorių. Na, o man norisi įgyvendinti savo paties sumanymus. Man gražus skirtingų sričių menininkų bendradarbiavimas, bet man norisi viso dėmesio tik sau, toks aš esu“.

Vakaro metu M.P.E Martynenko bendravo su renginio lankytojais, atsakė į juos dominančius klausimus ir, žinoma, dalijo autografus.

Į viršų