Pradžia Pradžia

Nuvilnijo 23-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė

Informacija atnaujinta 2023-05-02 15:50

Pradžia

Prabėgo 23-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė, skirta apibendrinti, kaip kelis metus vykstančios įvairiausio pobūdžio krizinės situacijos turėjo įtakos bibliotekų bendruomenei. Ar pandemija, infodemija, informacinis triukšmas, karo ir kitos informacijos gausa, būdinga krizinėse situacijoje, turėjo įtakos bibliotekų darbui, kaip į tai reagavo bendruomenės, besinaudojančios bibliotekų paslaugomis? Balandžio 23-29 dienomis šalies bibliotekininkai buvo kviečiami dalyvauti profesinėse iniciatyvose, o skaitytojai – kultūros renginiuose tiek savo bibliotekoje, tiek virtualiose erdvėse.

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė prasidėjo tradiciniu bibliotekininkų pėsčiųjų žygiu. Daugiau nei 300 bibliotekininkų ir jų draugų iš visos Lietuvos kartu žygiavo 12 kilometrų trąsa gražiomis Kazlų Rūdos apylinkėmis.

Balandžio 24-29 dienomis vyko akcija „Nerimstanti biblioteka“, kurios metu Viešojoje bibliotekoje ir visuose jos filialuose skaitytojo bilietai buvo dovanojami, o pirmieji 20 naujų vartotojų, įsigijusių nemokamą skaitytojo bilietą Tauragės B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje, dovanų gavo ir kavos puodelį studijoje „ResPublica“.

Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje įvyko 10-ojo konkurso „Tauragės metų knyga“ apdovanojimų vakaras ir autografuotų knygų parodos „Su meile – tauragiškiams skaitytojams“ pristatymas. 23-iosios Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės atidarymą paskelbė bibliotekos direktorė Meilutė Parnarauskienė.

Vaikų literatūros skyrius kvietė į susitikimą su rašytoja Agnesa Kenešyte-Grice, taip pat lankytojams dovanojo spektaklį „Margaspalvė uodega“, Skaudvilės miesto filialas – į teatro „Avilys“ improvizaciją pagal Vytauto V. Landsbergio kūrinį „Arklio Dominyko meilė“, taip pat pristatė Pagramančio kultūros namų vokalinį duetą – bibliotekininkę Ernestą ir jos mamą Rasą.

Nacionalinės bibliotekų savaitės metu įvyko XII LBD narių suvažiavimas ir tarptautinė konferencija „Kartu įveikiant krizes“. Pirmoji renginio dalis buvo skirta XII Lietuvos bibliotekininkų draugijos narių suvažiavimui, kurio metu 2022 m. LBD veiklos ataskaitą pristatė Jolita Steponaitienė, LBD pirmininkė. Taip pat Draugijos nariams buvo pristatytos bei patvirtintos LBD Jaunimo skyriaus ir Revizijos komisijos ataskaitos. Suvažiavimo metu vyko ir Draugijos pirmininko, Tarybos bei Revizijos komisijos narių rinkimai.

Balandžio 26-ąją Vaikų literatūros skyriuje moksleivių grupėms vyko edukacija „Veltos vilnų istorijos“ su Inga Norkūniene ir šunimi Kuršiu, o B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje – protmūšis „Kartų kovos“, kuriame savo jėgas išbandė jaunimo ir senjorų komandos. Žaidimą laimėjo patirtis – Trečiojo amžiaus universiteto komanda. Šią dieną kitame žaidime fortūna nusišypsojo ir B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos komandai – iš 27 komandų, dalyvavusių žaidime „Šįryt nedirbu. Su Marium ir Marium“, kurio organizatoriai – Klaipėdos I. Simonaitytės viešoji biblioteka, pirmoji vieta atiteko B. Baltrušaitytės viešajai bibliotekai.

Nacionalinės bibliotekų savaitės metu bibliotekos darbuotojai vyko į Latvijoje esančią Kuldigos biblioteką, B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vyko Metų bibliotekininko apdovanojimai. Šį kartą Metų bibliotekininke tapo Lauksargių kaimo filialo vyresnioji bibliotekininkė Jovita Masidunskienė.  Po apdovanojimų vyko praktiniai kūrybiškumo ir darbo komandoje mokymai bibliotekos darbuotojoms su edukatore Inga Norkūniene ir erdelio terjeru Kuršiu. Na, o Nacionalinę bibliotekų savaitę užbaigė Nijolės Oželytės knygos „Atatrankos“ pristatymas.

Į viršų