Pradžia Pradžia

Paul White pirmosios trilogijos knygos pristatymas

Informacija atnaujinta 2022-02-10 19:17

Pradžia

Trečiadienį Tauragės B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje pristatyta Pauliaus Bukausko, slapyvardžiu Paul White, pirmoji knyga „Akmenų sergėtojai. Žemė-oras“. Tai – pirmoji fantastinės nuotykių trilogijos dalis, kurioje – intriguojanti istorija apie amžiną blogio ir gėrio kovą. Ten susipina nuotykiai, paslaptys, pavojai, žmogiški jausmai.

Knygos autorius neslepia, kad rašyti pradėjo pasiekus gyvenimo dugną ir atsidūrus kalėjime: „Ten laikas bėga kitaip. Atsikeli ir galvoji, kiek daug reikės laukti, kol vėl galėsiu eiti miegoti. Ir taip kiekvieną dieną. Neturėjau su kuo bendrauti, o norėjosi išsikalbėti. Pradžioje pradėjau rašyti apie patį save, analizavau savo gyvenimą, ir tik vėliau prasidėjo šios knygos istorija“, – pasakojo P. Bukauskas.

Autorius tikina, kad knygoje skaitytojas neras informacijos apie paties gyvenimą, pakilimus ir nuopuolius – ten nėra jokių sąsajų su jo gyvenimu.

„Pats tai labiau vadinu nuotykių romanu, man atrodo, kad fantastikos čia labai mažai. Pradėjęs rašyti, supratau, kad mano istorija į vieną knygą netilps, todėl iškart nusprendžiau, kad tai bus trilogija. Herojų vardai angliški, minimos vietovės taip pat ne Lietuvoje, kai rašiau, buvau įsitikinęs, kad knygą noriu parašyti pasauliui. Šiuo metu ji verčiama į anglų kalbą. Kiekvieno svajonė – išeiti į tarptautinę rinką“, – kalbėjo autorius.

Paklaustas, kodėl pasirinko Paul White slapyvardį, P. Bukauskas atskleidė, kad toks pasirinkimas būtent dėl svajonės, jog knygą skaitytų ne tik lietuviai: „Norėjau Paul Green slapyvardžio, tačiau pastebėjau, kad toks jau yra, tuomet pagalvojau apie Paul White. Paul – mano vardas anglų kalboje, o White reiškia baltą spalvą. Juk mano gyvenime viskas vyksta iš naujo – pradedu nuo balto lapo“.

Knygos „Akmenų sergėtojai. Žemė-oras“ autorius artimiausiu metu planuoja išleisti ir kitas dvi trilogijos dalis, o ateityje, sako, dienos šviesą galbūt išvys ir romanas, kuriame – jo paties gyvenimo istorija.

Vakaro metu bibliotekos lankytojai galėjo įsigyti šią knygą, gauti autografą ir išvysti magiškų vaizdų – P. Bukausko bičiulis Artemij nustebino įspūdingais elektros žaibais ir skysto azoto šou.

 

Į viršų