Pradžia Pradžia

Penktoji lėlių teatrų šventė „Džiugena 2024“

Informacija atnaujinta 2024-05-20 10:40

Pradžia

Dvi dienas Pilies kiemelyje, Vaikų literatūros skyriuje ir Viešosios bibliotekos skaitykloje šurmuliavo lėlių teatrų šventė „DŽIUGENA 2024“. Šis festivalis tauragiškius džiugina jau 5 metai ir yra virtęs į didelę ir vaikų labai laukiamą šventę. Šiais metais tai lyg vaikiškas, smagus jubiliejus.

Teatras ugdo žmogų, formuoja vertybes, padeda suprasti pasaulį. Šis renginys yra nepaprasta kūrybiškumo ir tikrumo šventė. Kaip ir kiekvienais metais „Džiugena“ prasidėjo Vaikų literatūros skyriaus personažo Batuoto katino linksmu pasisveikinimu. Šventinį žodį tarė Viešosios bibliotekos Projektų ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja, atliekanti direktoriaus funkcijas, Žaneta Maziliauskienė.

Šįkart mažuosius šventės dalyvius nustebino klounų teatro studija „DULIDU“, parodydama spektaklį „Kaip atsirado drugeliai“. Teatro profesionalai lengvai rado kelią į mažųjų žiūrovų širdis. Teatro magai juos ir juokino iki ašarų, ir surengė kūrybiškumo edukaciją, taip sukurdami gražų kūrybinį ryšį. Po šio pasirodymo pilies kiemelyje dar ilgai netilo vaikų klegesys ir geros emocijos.

Antrąją festivalio dieną Vaikų literatūros skyriaus „Batuoto katino“ lėlių teatras mažuosius tauragiškius pakvietė į premjerinį spektaklį „Linksmai su Pūkiu“. Baigiamasis šventės akordas – Tauragės „Aušros“ progimnazijos Dramos ir teatro studijos „Boružė“ (vadovė Birutė Vaivadienė) spektaklis „Vilkas ir ožiukai“. Originalios dekoracijos, spindinčios  mažųjų aktorių akys, gausus jų būrys iškart  pavergė žiūrovus.

Šventėje parodyti spektakliai labai įvairūs – čia buvo ir tradicinių, ir neįprastai interpretuojamų pasakų. Spektakliai-pasakos skleidė meilę, šypsenas, draugystę. Vaikų literatūros skyrius didžiuojasi ir džiaugiasi tokiu gausiu į šventę atvykusių draugų ir bičiulių būriu – joje dalyvavo per 300 žiūrovų!

Viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius dėkoja aktoriams, žiūrovams, projekto rėmėjams ir sako: „Kas pasaką mylit ir tikit, ateikit pas mus ir sekantį sykį!“

Projektą finansavo Tauragės rajono savivaldybė

Į viršų