Pradžia Pradžia

„Prie garažų. Aidas“ prisimenant

Informacija atnaujinta 2022-10-24 15:44

Pradžia

„Prie garažų“ –  ko gero, laukiamiausias ir mylimiausias bibliotekos lankytojų vasaros renginys, tradiciškai vykstantis paskutinį liepos penktadienį. Siekiant, kad tauragiškiai kokybiška muzika ir eilėmis pasilepintų dažniau, nuspręsta „garažų“ atmosferą sukurti dažniau, ne kartą metuose.

Prieš savaitę renginio „Prie garažų“ gerbėjus džiugino į Tauragę atvykęs dainų autorius, atlikėjas Gytis Ambrazevičius su smuikininku Pauliumi Vaicekausku. G. Ambrazevičius šiame mieste taip pat lankosi nebe pirmą kartą ir sako, kad į šį miestą jam visada labai smagu atvažiuoti: „Esu beveik vietinis“, – juokavo G. Ambrazevičius. O praėjusio ketvirtadienio vakarą B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje rinkosi geros poezijos išsiilgę žmonės – čia vyko Gintaro ir Dovydo Grajauskų poezijos vakaras. G. Grajauskas į Viešąją biblioteką atvyksta nebe pirmą kartą, yra čia lankęsis 2017 metais su kompozitoriumi Antanu Jasenka, taip pat 2012-ųjų renginyje „Prie garažų“. Šį kartą poetas į Tauragę atvyko su sūnumi Dovydu, kuris jau yra išleidęs savo pirmąją poezijos knygą „Apie reiškinius“.

„Kai pradėjau rašyti, tėtis buvo mano kritikas. Jei kūrinys prastas, tai ir sakydavo, kad prastai. Tiesa, apie mano kūrybą jis sužinojo tik po 4 metų“, – pasakojo D. Grajauskas.

Paklaustas, kuo poezija sudomino Gintarą Grajauską, poetas sako, kad poezija – tai lyg kalbą atrasti iš naujo: „Poezijoje žodžiai ne kaip primityvus komunikacijos būdas, žodžiai yra nuostabus instrumentas, tik reikia mokėti juo naudotis. Apskritai Lietuvoje būti rašytoju nėra lengva, aš manau, man tiesiog pasisekė“, – pasakojo G. Grajauskas.

Projektą rėmė Lietuvos kultūros taryba ir Tauragės rajono savivaldybė.

Į viršų