Pradžia Pradžia

Projektas „Būkim pažįstami“ Tauragėje

Informacija atnaujinta 2022-06-30 13:20

Pradžia

Birželio 29 d. B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos skaitykloje vyko projekto „Būkim pažįstami“ renginys, kurį organizavo Nevyriausybinių organizacijų informacijos ir paramos centras. Renginio  tikslas – siekti didesnio tarpusavio pažinimo ir supratimo, skatinti dialogą tarp trečiųjų šalių piliečių. Nes ne paslaptis, kad didelė dalis mūsų šalies gyventojų nenorėtų, kad jų kaimynas ar bendradarbis būtų užsienietis, nors jų net nepažįsta ir nėra bendravę.

Renginį sudarė net trys dalys – improvizuotas Forumo teatro spektaklis, kuomet aktoriai suvaidino buto ieškančių libaniečių, atvykusių į Tauragę, susitikimu su vietos gyventoju, nuomojančiu butą. Įdomiausia tai, kad spektaklio moderatorė tam tikrose situacijose stabdė aktorius ir klausė auditorijos, kaip  kiekvienas personažas turėtų elgtis. Situacijose suvaidinti kultūriniai skirtumai iš tikrųjų sukelia daug nesusipratimų ir skatina konfliktą.

Antroji renginio dalis – diskusija su Lietuvoje doktorantūroje studijuojančiais Indijos gyventojais, kurie pasirinko mūsų šalį kaip labai artimą, mielą ir draugišką gyventi ir dirbti, siekti karjeros. Diskusijos moderatorius – Ričardas Diržys, psichologas, žmogiškųjų santykių ir bendradarbiavimo konsultantas. Pagrindinės diskusijos temos – gyventojų stereotipai ir tolerancija kitos tautos, rasės ar kultūros žmonėms, bendro sprendimo kaip skatinti ksenofobijos apraiškų mažėjimą Lietuvoje paieška ir aptarimas.

Trumpos pertraukos metų renginio dalyviai buvo vaišinami japoniškais patiekalais, nes trečioji renginio dalis –  japonų kimono demonstravimas ir arbatos gėrimo ceremonija.

Į viršų