Pradžia Pradžia

Skaičiau geriausiam draugui

Informacija atnaujinta 2022-06-28 12:11

Pradžia

Baigėsi balandžio mėnesį Vaikų literatūros skyriuje startavęs socialinis projektas „Skaityk geriausiam draugui“.

Gavus finansavimą iš Lietuvos kultūros tarybos bei Tauragės rajono savivaldybės, kiekvieną antradienį Vaikų literatūros skyriuje vyko kaniterapijos užsiėmimai. Jų metu sunkiai susikaupiantys ir sunkiai skaitantys vaikai dalyvavo užsiėmimuose su specialiai apmokytais šunimis. Į skaitymus atkeliaudavo du ilgaplaukiai kolių veislės šunys ir kaniterapeutės Gintarė Urbanavičiūtė ir Urtė Ivanavičiūtė iš MB „Šuns ritmu“. Taip pat net 16 terapijos sesijų įvyko ir Žygaičių gimnazijoje.

Projekte dirbę keturkojai Glorija, Rojalis, Zylė, Šeila – kaniterapiniai šunys, kurie ramiai klausosi vaikų skaitomų istorijų. Kaniterapiautės Gintarė ir Urtė vedė ne tik individualius, bet ir grupinius kaniterapijos edukacinius užsiėmimus, kurių metu vaikai buvo mokomi pažinti šuns elgesį, jų bendravimo įpročius ir taisykles.

Su šunimis pabendravę vaikai buvo tarsi užburiami šunų skleidžiama ramybe, švelnumu, atsidavimu, nes net didžiausi išdykėliai, paglostę šunis, tampa meilesni, ramesni. Kaip pasakojo MB „Šuns ritmu“ šunų dresuotojos, kad kaniterapijai tinkami, sertifikuoti šunys pasitelkiami ne tik edukacinei, bet ir terapinei veiklai. Vaikams labai svarbu išsirinkti tokį skaitymo draugą, kuris ramiai klausytųsi, o skaitytojas nesibaimintų, kad iš jo skaitymo gebėjimų kas nors pasišaipys. Pastebėjome, jog su kiekvienu nauju užsiėmimu, vaikai visai nebejaučia nerimo, bendravimo ir skaitymo baimės, o užsiėmimų labai laukia. Pastebėjome, kad skaitydami šunims, vaikai išmoksta susikaupti, tobulėja jų kalba, skatinami emociniai pojūčiai.
Į viršų