Pradžia Pradžia

Viešojoje bibliotekoje pristatyta Lauryno Katkaus knyga „Nakvynė Berlyne“

Informacija atnaujinta 2022-05-16 09:08

Pradžia

Laurynas Katkus – žinomas rašytojas, eseistas ir vertėjas, išleidęs tris eilėraščių rinkinius, paskutinis – „Už 7 gatvių“, esė rinkinį „Sklepas“, studiją apie tremtį poezijoje „Tarp Arkadijos ir Inferno“. 2012 m. L. Katkus išleido romaną „Judantys šešėliai“, o 2014-aisiais pasirodė jo sudaryta geriausių lietuviškų apsakymų rinktinė „Troleibuso istorijos“. Autorius po beveik dešimtmetį trukusios pauzės grįžo su nauja prozos knyga, atgaivinančia pamirštą apysakos žanrą. Gegužės 12-osios vakarą Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje apie jo naujausią kūrinį „Nakvynė Berlyne“ L. Katkų kalbino literatūros kritikė Neringa Butnoriūtė.

Vaikinas pamilsta bendrakursę, kuri labiau nei žmonėmis domisi paukščiais. Į Berlyną atvykęs menininkas negali atsikratyti įspūdžio, kad jį stebi šeimininko palikta matrioška. Tame pačiame pastate šalia prašmatnių influencerio apartamentų kali būrys vyrų. Dėl ko jie čia pakliuvo? Ko laukia, kodėl neišeina į laisvę? Knygoje „Nakvynė Berlyne“ keistos, pasakiškos situacijos tampa išeities tašku pasakojimams apie Nepriklausomybės kartą, apie jos siekius, pasirinkimus bei patirtis. Atidus, neretai humoristinis žvilgsnis į šiuolaikinės Lietuvos gyvenimą persmelkiamas fantastine atmosfera. Naujos šnektos, žiniasklaidos žargonas ir slengas vykusiai sintetinami ir jungiami su literatūrine kalba.

„Šią knygą pristačiau Knygų mugėje, tą dieną, kai prasidėjo karas Ukrainoje. Tai buvo keisčiausias mano knygos pristatymas gyvenime, galvojau, kad niekas neateis. Atėjo, bet tokie šoko ištikti žmonės, lyg norėdami tą faktą bent trumpam užmiršti. Visų mintys sukosi vien apie tai“, - pasakojo autorius.

Pasak L. Katkaus, šiam kūriniui buvo pasirinktas neformatinis žanras, tiesa, žodis „romanas“ kažkodėl, jo manymu, visiems skamba solidžiau.

Paklaustas, „kodėl Berlyne?“, knygos autorius pasakojo, kad yra ten mokęsis, studijavęs. Berlynas – miestas, tikęs jo istorijai rašyti. „Tai ne tik biografiniai dalykai, bet ir pats miestas, jo atmosfera“, - kalbėjo autorius.

Renginio metu buvo galima įsigyti šią L. Katkaus knygą ir gauti autografą. Savo skaitytojo kūrinys „Naktis Berlyne“ laukia ir Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos Abonemento skyriuje.

Į viršų