„Batuotas katinas“

Pradžia

„Batuoto katino“ lėlėsBibliotekos lėlių teatras įsikūrė 1991 m. Mokytoja Valerija Bumbulienė ir jos dukra, profesionali dailininkė  Dalia Mulevičienė,  pagamino pirštinines lėles ir dekoracijas, su vaikais pastatė spektaklį Samuilo Maršako pasaką „Katės namai“. Jų pagaminta lėlė – Batuotas katinas – tapo mėgstamiausia vaikų lėle, jo vardu pavadintas ir pats lėlių teatras. Nuo 1993 m. lėlių teatrui pasakas inscenizuoja ir vaidina pačios bibliotekos darbuotojos.

Per daugiau nei 20 lėlių teatro gyvavimo metų pastatyta daugiau nei dvidešimt spektakliukų. Be D. Mulevičienės ir V. Bumbulienės pirštininių lėlių, kitas lėles, jau lazdelines, pagamino buvusi bibliotekos darbuotoja Danutė Šimanauskaitė ir Tauragės moksleivių kūrybos centro darbuotoja Rasa  Didorienė, dekoracijas kūrė dailininkas Algirdas Remeikis. Skyriuje sukaupta per 40 teatrinių lėlių.

Vaikus, atėjusius į mūsų lėlių teatro spektaklius, visada pasitinka pagrindinė teatro lėlė – Batuotas katinas – ir, pasitelkęs į pagalbą  kitas teatro lėles, supažindina su biblioteka, pristato naujausias, įdomiausias knygas, skelbia konkursus ir viktorinas.