Pradžia Pradžia

Lėlių teatrų šventė DŽIUGENA. Pirmoji diena.

Pradžia

Su rudeniu į Pilies kiemelį atkeliauja DŽIUGENA – jau tradicija tapusi Lėlių teatrų šventė. Šiemet, dvejus metus gyvavęs renginys, vadintas festivaliu, "išaugo festivalio drabužius" ir peraugo į ŠVENTĘ, kurią remia Tauragės rajono savivaldybė.

 2022 m. rugsėjo 7 d. Pirmoji šventės diena.

Pilies kiemelyje vyksta darbas. Šurmuliuoja šventės organizatoriai – Vaikų literatūros skyrius, Klounų teatro DULIDU aktorius Liudas Vyšniauskas stato teatro palapinę, jam su šypsena talkina Meno mokyklos darbuotojas Algiukas, statomos dekoracijos, šventės atributai.

Atsiveria pilies vartai ir suskamba vaikų balsai. Ne tik. Pradžiuginti Tauragės bendruomenės vaikus ir šventės organizatorius atskuba Lietuvos Respublikos Seimo narė Aušrinė Norkienė, savivaldybės vicemerė Virginija Eičienė, Meno mokyklos direktorė Jolanta Kazlauskienė, viešosios bibliotekos direktorė Meilutė Parnarauskienė. O kur dar Žurke pasivadinusi šventės vedėja Rasa Didorienė nešina „sūriu“. Na, ir, žinoma, Batuotas katinas, šventės organizatorius.

Sveikinimai, linkėjimai, dovanos ne tik šventės organizatoriams, bet ir žiūrovams.

Pirmasis šventės pasirodymas. Klounų teatro studijos DULIDU spektaklis „Blusa ir Profesorius“ pagal H. K. Anderseno pasaką, kaip rašo „Tauragės žinios“: „neleido nuobodžiauti nė vienam spektaklio atėjusiam pažiūrėti vaikui. Stebėdami klounų vaidinimą vaikai nenustygo vietoje ir džiaugėsi pasirodymu. Įtraukiantis aktorių vaidinimas“. Aktorius Liudas Vyšniauskas – savo srities profesionalas – pažadino net išdykusio vaiko smalsumą ir prikaustė visų dėmesį. O ką jau kalbėt apie suaugusius, kurie atidžiai sekė kiekvieną aktoriaus judesį stovėdami, nes jiems nebeužteko vietos jaukioje teatro palapinėje.

Iki susitikimo rugsėjo 8 d. Vaikų literatūros skyriuje, kur jūsų laukia „Batuoto katino“ lėlių teatro spektakliai „Nuotykiai miške“ ir „Batuotas katinas“.

Į viršų