Pradžia Pradžia

Prancūzų kultūros savaitė Tauragėje

Pradžia

Kovo 20-oji – Tarptautinė prancūzų kalbos (frankofonijos) diena, tad kovas Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje – Frankofonijos mėnuo. Frankofonija simbolizuoja bendrystę, solidarumą ir taiką. Šia proga visame pasaulyje organizuojama daugybė šventinių ir kultūrinių renginių. Tauragės rajono savivaldybė palaiko draugiškus ryšius su Prancūzijos miestu Berne Lešatau, be to, Tauragėje nuo seno įsikūrusi Prancūzijos bičiulių draugija, o Viešoji biblioteka ilgus metus bendradarbiauja su Prancūzų institutu Lietuvoje.

Siekiant, kad kuo daugiau gyventojų susipažintų su šia nuostabia, daugeliu aspektų kultūriškai turtinga šalimi, kviečiame į Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje organizuojamus Prancūzų kultūros savaitės renginius:

Balandžio 17 d. pradedama eksponuoti Fotografijų konkurso „Paryžiaus katedra“ paroda. Parodoje esančios  fotografijos buvo atrinktos Prancūzų instituto Lietuvoje vykdyto nacionalinio konkurso metu. Iš visos Lietuvos buvo atsiųsta daugiau nei 50 fotografijų ir tai puikiai parodo šio, vieno labiausiai lankomų, paminklo svarbą lietuviams. Prancūzų institutas Lietuvoje organizavo šį atvirą fotografijų konkursą, norėdamas išreikšti savo paramą Paryžiaus katedrai po gaisro.

Balandžio 18 d. 17:00 val. Degustacija „Šampanės skonis ir kvapas“ su Oceane Pierrotte. Oceane gyvena Tauragėje, bet plėtoja savo verslą Prancūzijoje, Burgundijos regione. Šį kartą ji papasakos apie Šampanės regiono vynus, jų ypatybes, skonius ir kvapus. Vyks prancūziškų sūrių bei kitų unikalių Šampanės regiono produktų degustacija. Bus pristatyta prancūziškų kvapų kolekcija.

Balandžio19 d. 17:00 val. Prancūzų kino filmo peržiūra „Sudie, kvailiai!/Adieu les cons“ Režisierius Albert Dupontel, Vaidina Virginie Efira, Albert Dupontel, Nicolas Marié. Romantinė komedija, Prancūzija, 2020, angl., liet. subt., trukmė 1.27 val.

Balandžio 20 d. 17:00 val. Prof. dr., leidinių apie gyvensenos kultūrą autoriaus, Prancūzijos meno ir literatūros ordino riterio Eugenijaus Skerstono paskaita „Prancūzų išvaizdos mados impresionistų laikais“. Šis susitikimas praturtins jūsų žinias prancūziškos kultūros, mados, etiketo srityse.

Projekto partneris – Prancūzų Institutas Lietuvoje / Institut Français de Lituanie. Rėmėjas – Tauragės rajono savivaldybė.

Į viršų