Pradžia Pradžia

Lėlių teatras

Pradžia

„Batuoto katino“ lėlės

Vaikų literatūros skyriaus „Batuoto katino“  lėlių teatras įsikūrė 1991 m. Mokytoja Valerija Bumbulienė ir jos dukra, profesionali dailininkė  Dalia Mulevičienė,  pagamino pirštinines lėles ir dekoracijas, su vaikais pastatė spektaklį pagal Samuilo Maršako pasaką „Katės namai“. Jų pagaminta lėlė – Batuotas katinas – tapo mėgstamiausia vaikų lėle, jo vardu pavadintas ir pats lėlių teatras. Nuo 1993 m. lėlių teatrui pasakas inscenizuoja ir vaidina pačios bibliotekos darbuotojos.

Per daugiau nei 30 lėlių teatro gyvavimo metų pastatyta daugiau nei keturiasdešimt spektakliukų. Be D. Mulevičienės ir V. Bumbulienės pirštininių lėlių, kitas lėles, jau lazdelines, pagamino buvusi bibliotekos darbuotoja Danutė Šimanauskaitė ir Tauragės moksleivių kūrybos centro darbuotoja Rasa  Didorienė, menininkė Lina Baltrušaitytė. Dekoracijas teatrui kuria dailininkas Algirdas Remeikis. Skyriuje sukaupta per 50 teatrinių lėlių.

Vaikus, atėjusius į mūsų lėlių teatro spektaklius, visada pasitinka pagrindinė teatro lėlė – Batuotas katinas – ir, pasitelkęs į pagalbą  kitas teatro lėles, kviečia skaityti knygas kitaip.   

ŠIUO METU KVIEČIAME Į:

- Spektaklį „Batuotas katinas“ (pagal Šarlio Pero pasaką). Trukmė 35 min.

- Spektaklį „Nuotykiai miške“ (pagal Jana Bauer „Raganiukė Gūdžiojoje girioje“). Trukmė 35 min.

- Bibliografinę pamokėlę su spektakliuku „Vilko skausmas“ (Lietuvių liaudies pasakų motyvais). Trukmė 35 min.

- Bibliografinę pamokėlę su spektakliuku „Ežio ir kiškio lenktynės“ (Lietuvių liaudies pasakos motyvais). Trukmė 35 min.

Registruokitės tel.: +370 648 12431