Pradžia Pradžia

Ką pasakoja praeities akcentai?

Informacija atnaujinta 2023-12-02 21:15

Pradžia

Besidomintiems papuošalais ir parfumerija, o ypač – vintažiniais, trečiadienio vakaras buvo išties įdomus. Į Tauragės Viešąją biblioteką atvyko juvelyrikos žinovė Lina Žičkienė ir parfumerijos kultūros edukatorė Edita Vigelytė. Moterys pasidalijo įdomiausiomis istorijomis, įžvalgomis ir faktais tiek apie papuošalus, tiek apie parfumeriją.

Po 15 metų praktikos moderniosios juvelyrikos versluose Lietuvoje ir Anglijoje, Lina Žičkienė įkūrė „JOORA VINTAGE“, atrinktų vintažinių aksesuarų e.parduotuvę.

Visada sendaikčiams meilę jautusi, tvarumo idėjomis ir daiktų istorijomis gyvenanti Lina pasidalijo savo pamąstymais apie tai, kas tie vintažiniai papuošalai, kokios jų atsiradimo istorijos, į ką atkreipti dėmesį, renkantis jau ne pirmą gyvenimą gyvenantį papuošalą arba ką daryti su jau nebedžiuginančia juvelyrika. Renginio metu buvo galima apžiūrėti, pasimatuoti ir įsigyti papuošalus iš Joora Vintage kolekcijos.

Parfumerijos kultūros edukatorė Edita Vigelytė papasakojo istorinių faktų apie kvepalus, kaip ir kada jie pasiekė Europą, kam buvo prieinami.

„Prieš daugybę metų kvepalais galėjo mėgautis tik karališkus titulus turinčios asmenybės, eiliniams žmonėms jie buvo neįperkami. Eiliniai piliečiai galėjo kvėpintis nebent kvepiančiais muilais ar vandeniu ir pan. Beje, žodis „parfumerija“ yra kilęs iš prancūziško žodžio „parfumerie“, kuris kilo iš lotyniškų „per fumium“ – kas (tiesiogiai išvertus) reiškia per dūmus, kitaip tariant, išrūkymą, smilkalų deginimą. Ir tai neatsitiktinė žodžio kilmė, nes parfumerijos atsiradimo istorija prasideda dar Senovės Egipto laikais. Taip pat noriu pasakyti, kad antikvarinių kvepalų nebūna – daugiau nei 100 metų senumo kvepalai tiesiog išgaruotų. Kvepalai be sąlyčio su oru geriausiai išsilaiko iki 5-erių metų. Naudoti kvepalai geriausiai išlaiko savo savybes 2-3 metus, po 10, 15 ar 20 metų jie jau būna pakeitę savo spalvą, tekstūrą. Spalva tampa vis tamsesnė, o tekstūra – tąsi”, -savo žiniomis apie kvepalų pasaulį dalijosi E. Vigelytė.

Editos ekspozicijoje buvo galima rasti vintažinių kvepalų pavyzdžių, taip pat parfumerijos iš FUMparFUM / created by Aistis Mickevičius, Exaltatum perfume by Eglija Vaitkevičė ir kitų parfumerijos autorių kūrybinių laboratorijų. Patikusius kvepalus buvo galimybė įsigyti.

Renginį iš dalies finansavo Tauragės rajono savivaldybė.

Į viršų