Pradžia Pradžia

Knygoje „Šviesybių namai“ – vienos šeimos istorija

Informacija atnaujinta 2022-05-09 11:25

Pradžia

Gegužės 5-ąją Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vyko kraštietės Sondros Vaišvilaitės knygos „Šviesybių namai“ pristatymas.

Renginio metu autorė pasakojo, kaip  ir kodėl gimė mintis sudėti šeimos istoriją į knygą. Moteris prasitarė, kad nemanė, jog knyga galėtų būti įdomi su jos šeima, giminėmis nesusijusiems asmenims, daugiau rašyta dėl savęs, savo šeimos istorijos išsaugojimo. Renginyje dalyvavęs Tauragės Martyno Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčios kunigas Mindaugas Dikšaitis džiaugėsi, kad knyga pasiekė skaitytojų rankas ir stebėjosi autorės kuklumu, nes knyga, anot jo, niekuo nenusileidžia profesionalių rašytojų kūrybai ir yra verta būti perskaityta kiekvieno.

„Kai tik atsiverčiau knygą, buvo sunku patikėti, kad tai parašė ne profesionalus rašytojas. Ir kiti, kas skaitė, buvo maloniai nustebę. Sondra tokios liuteroniškos kuklybės, nesigarsino apie tokį didelį darbą. O mūsų tikėjimo ir mūsų krašto žmonėms tai svarbu. Knygoje tarmė nėra redaguota, kaip autorė girdėjo, taip užrašė. Tokia tarme nekalbėjo daug žmonių, tai gotiškais rašmenimis rašytų tekstų kalba. Man atrodo, kad tai labai svarbus ir vertingas darbas, rašyti taip, kaip buvo kalbama. Kita potemė, kuri žavi, tai – gyvenimas, stiprios moterys, paprastas nuoširdus tikėjimas“, - mintimis dalijosi kunigas M. Dikšaitis.

Knygoje – vienos šeimos istorija, kurioje ir daug etnografijos, tarmės dermių, daug paprastų žmonių gyvenimo. Po renginio visi norintys galėjo įsigyti knygą „Šviesybių namai“ ir gauti autografą.

Į viršų