Penktadienio vakarą Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vyko Vytenio Almonaičio „Karšuvos žemė XIII-XIV amžiuje: praeitis ir paveldas“ bei V. Almonaičio ir Junonos Almonaitienės „Viduklės ir Nemakščių kraštas: keliautojo žinynas“ knygų pristatymas. Renginys pradėtas tylos minute, pagerbiant karo Ukrainoje aukas. Pusę sumos už vakaro metu įsigytas V. Almonaičio ir J. Almonaitienės knygas nuspręsta paskirti Ukrainą remiantiems fondams.
Istorikas, leidėjas, žygeivis, humanitarinių mokslų daktaras Vytenis Almonaitis pristatė knygą „Karšuvos žemė XIII–XIV amžiuje: praeitis ir paveldas“. Pagrindinėje dalyje rašoma apie Karšuvos žemės, kurios teritorija apima didžiąją dalį dabartinių Tauragės ir Šilalės rajonų, istorinę raidą XIII–XIV amžiuje. Nagrinėjami šiame regione ypač intensyviai vykusio LDK karo su Vokiečių ordinu įvykiai, aptariamos žemės ribos, žemių vidinė struktūra, pateikiamas Karšuvoje buvusių pilių ir gyvenviečių sąrašas.
Knygos priede pateikiamas pluoštas padavimų ir pasakojimų (dalis iš jų publikuojami pirmą kartą) apie buvusios Karšuvos žemės teritorijoje esančius piliakalnius, šventvietes ir kitus paveldo objektus. Knyga skirta visiems, besidomintiems Lietuvos istorija ir norintiems susipažinti su buvusioje Karšuvos žemėje esančiais, XIII–XIV a. laikotarpį menančiais, kultūros paminklais.
Vakaro metu pristatyta ir V. Almonaičio bei psichologės, mokslų daktarės Junonos Almonaitienės parengta knyga „Viduklės ir Nemakščių kraštas: keliautojo žinynas“. Tai – išsamus kelionių vadovas po buvusio LDK Viduklės valsčiaus teritoriją, dabartinio Raseinių rajono vakarinę dalį.
Įvade trumpai aptariama šių apylinkių gamta, svarbiausi istorijos ir tradicinės kultūros bruožai. Pagrindinėje dalyje aprašytos 34 gyvenamosios vietovės, 4 miškai ir 2 draustiniai, pristatomi ten esantys gamtos, istorijos ir kultūros paminklai: Trakų ąžuolas, Pužų uosis, Skirtino akmuo, Molavėnų, Pabalčių, Ižiniškių ir kiti piliakalniai, Simono Stanevičiaus sodyba-muziejus Kanopėnuose, Aštuonračio muziejus Nemakščiuose, Viduklės, Nemakščių, Žalpių ir Paupio bažnyčios bei kapinės, A. Svarinską menančios vietos Viduklėje, memorialai Lietuvos partizanams Kryžkalnyje, paminklai jų kovų vietose Blinstrubiškių miške, Užžalpiuose ir kitur. Svarbiausios 55-ios lankytinos vietos pažymėtos priešlapiuose pateikiamuose žemėlapiuose (M 1:100 000). Leidinį iliustruoja 233 fotografijos, schemos, žemėlapių fragmentai, piešiniai.
Žinynas skirtas kultūrinio pažintinio turizmo mėgėjams, taip pat visiems, besidomintiems Lietuvos istorija, gamtos ir kultūros paveldu.
Renginyje dalyvavo Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas, muziejininkas Darius Kiniulis, paveldosaugininkė Birutė Urbutytė-Jokubauskienė ir kt. Pasidžiaugta V. ir J. Almonaičių prasmingais darbais, jų verte, reikšmingumu. Vakaro metu bibliotekos lankytojai svečiams uždavinėjo klausimus, turėjo galimybę sudalyvauti viktorinoje „Ar pažįsti Karšuvos žemę ir Viduklės kraštą?“ bei laimėti prizų.
Renginį papuošė atlikėjų Perlos Skalauskaitės „Uogos aukso“ ir Karinos Rimkutės „Žeme mano“ pasirodymai.