Pradžia Pradžia

Valdo Aušros eilėraščių knygos „Chronos ir Kairos“ pristatymas

Informacija atnaujinta 2022-02-24 13:44

Pradžia

Trečiadienio vakarą Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vyko Valdo Aušros – poeto, evangelikų liuteronų kunigo, lietuvių visuomenės veikėjo, gyvenančio Čikagoje (JAV), naujausios eilėraščių knygos „Chronos ir Kairos“ pristatymas. 

„Chronos ir Kairos“, kaip pastebi poetas, prozininkas Alvydas Šlepikas, yra „sakralinė poezija gryniausia savo forma. Gamtos, kasdienybės, apčiuopiamo, matomo pasaulio meditavimas, kiekviename būties ir buities reiškinyje, blyksnyje, trupinyje ar trupmenoje matant Jo veikimą, transcendencijos šviesą. Eilėraščiai susipina, vienas kitą papildo, temos teka iš vieno teksto į kitą. Kalbėjimas kartais pasiekia maldos intensyvumą, kartais artėja net prie himniško psalmių skambesio, bet dažniausiai poetas mums kalba tyliai, tarsi guosdamas, o kartu dėkodamas už šį pasaulį, už kiekvieną jo mirksnį, nušviečiantį mūsų gyvenimus.“

Valdas Aušra gimė ir augo Klaipėdoje. Mokėsi ir dirbo Vilniuje, vėliau studijavo teologiją Čikagoje. Grįžęs į Lietuvą, kunigavo liuteronų bažnyčioje Vilniuje, dėstė Klaipėdos universitete. Sugrįžęs į Čikagą, tęsė teologijos studijas, tapo seniausios lietuvių liuteronų parapijos klebonu, įsteigė lietuvišką vaikų darželį „Spindulėlis“, psichologinės ir dvasinės pagalbos draugiją. Rašo pamokslus ir eilėraščius. Šiuo metu su šeima gyvena Čikagoje, aktyviai veikia išeivijos kultūrinio ir socialinio gyvenimo srityse, vadovauja JAV lietuvių rašytojų draugijai. Yra išleidęs 5 knygas lietuvių ir anglų kalbomis.

Vakaro metu eiles iš V. Aušros poezijos knygos „Chronos ir Kairos“ skaitė režisierė Genovaitė Urmonaitė, poetas, visuomeninkas Eugenijus Šaltis, kuris pasidalijo ir įdomiomis įžvalgomis apie naujausią poeto kūrinį.

„Eiles parašau greitai, tik spėk užrašyti, kai ateina į galvą. Dažniausiai rašyti laiko atrandu bažnyčios raštinėje. Tada stabdau vidinį ir išorinį bėgimą, atsiduodu tam momentui. Iškyla žodis, eilėraštis, ir jį užrašau“, – pasakojo knygos autorius.

Į poezijos vakarą įsiliejo gražūs muzikos garsai – 5 kl. mokinė Ignė Viktorija Bagdonaitė skambino gitara Waltet Scharf kūrinį „Benas“ (mokyt. Vaidotas Rukas), smuiku Rolf Lovland kūrinį „Balti akmenys“ griežė 6 kl. mokinė Almina Trakšelytė, pianinu akompanavo 7 kl. mokinė Saulė Juciūtė (mokyt. Liana Bagdonienė ir Elena Ratkevičienė). Taip pat gitara, pagal Antonio Carlos Jobim kūrinį „Mergina iš Ipanemos“, skambino 7 kl. mokinė Vaiva Povilaitytė (mokyt. Vaidotas Rukas). Pagal Valerijaus Saparovo „Tango“ fleitą pūtė 7 kl. mokinė Rugilė Maroščikaitė (mokyt. Jurgita Stažienė).

Po renginio buvo galima įsigyti kunigo, poeto Valdo Aušros knygų su autografu, pabendrauti.

Į viršų