Pradžia Pradžia

10-oji Jono Jakštaičio-Šapelio knyga vaikams

Informacija atnaujinta 2021-11-09 14:20

Pradžia

Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje pristatyta jau 10-oji vaikų poeto Jono Jakštaičio-Šapelio knyga „Kiškiai žolę pjovė“. Kaip simboliška, kad šviežiai išleista knyga autorių pasiekė Joninių išvakarėse – kaip tikra dovana!

Renginį vedęs poeto bičiulis literatas Eugenijus Šaltis šmaikščiai pristatė autorių, papasakojo apie J. Jakštaičio kūrybos kelią, kiek daug jis visur yra laukiamas: ir Tauragės miesto, ir kaimų mokyklose, bibliotekose, kultūros namuose, bendruomenėse, darželiuose, niekada neatsisako nuvykti į kitus miestus. Ko gero, tai vienintelis taip aktyviai vaikams rašantis poetas Tauragės apskrityje!

Jono Jakštaičio-Šapelio knygutes visada iliustruoja vaikų piešiniai, 9-ąją ir 10-ąją papuošė Žygaičių gimnazijos moksleivių piešiniai (mokytoja – Birutė Bacevičienė).

Visoje autoriaus kūryboje dominuoja gamta, gyvūnai, gamtos reiškiniai, vaikystės pasaulis. Kaip pastebėjo E. Šaltis, J. Jakštaičio lyrinis „aš“ – jautrus kaimo vaikas, mėgstantis viską, kas yra aplink. Iš meninių priemonių labiausiai mėgstamos personifikacijos – gamta sudvasinta, sužmoginta, kūryboje gausu ir metaforų.

Per 10 poeto kūrybinės veiklos metų išleisti jau 942 eilėraščiai. J. Jakštaičio kūrybos kraitėje puikuojasi „Mažos šiltos pasakaitės“ (2011 m.), „Banguoja Jūra per laukus“ (2012 m.), „Dainavo vėjas“ (2012 m.), „Pažvelgęs į raustančią saulę“ (2013 m.), „Ant balto smėlio šoka vėjas“ (2014 m.), „Žvaigždėmis apipintas mėnulis“ (2017 m.), „Po laukus ir pievas vasaros ieškojau“ (2018 m.), „Šlepu tepu per laukus“ (2019 m.), „Mažas pumpurėli, ar nesušalai?“ (2020 m.) ir naujausioji -  „Kiškiai žolę pjovė“ (2021 m.).

Vakaro metu susirinkusieji turėjo galimybę pasiklausyti autoriaus deklamuojamų eilių, įsigyti naujausią knygelę ir gauti autografą.

Į viršų