Pradžia Pradžia

Andriaus Mosiejaus parodos „Nekalbūs sielos artefaktai“ pristatymas

Informacija atnaujinta 2023-03-22 15:37

Pradžia

Antradienio popietę Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje pristatyta tapytojo, skulptoriaus, grafiko ir keramiko Andriaus Mosiejaus paroda „Nekalbūs sielos artefaktai“.

Parodoje eksponuojama 17 darbų. Kaip rašoma poeto, vertėjo Kornelijaus Platelio anotacijoje, „dailininko kūryboje vyrauja žali, rusvi ir rausvi tonai, paprastos kompozicijos, daug erdvės, kuri vis tik erdvė, o ne fonas negausiems paveikslo objektams. Darbai spinduliuoja tyla ir kažkokiu sunkiu, mitiniu susimąstymu, dvelkiančiu nebūties šalčio pilna tuštuma. Tie paukščiai-ne-paukščiai, gyvūnai, žmonių figūros, deformuoti daiktai yra atklydę iš jo vidinio pasaulio“.

Paklaustas, kaip gimsta idėjos paveikslams, A. Mosiejus sako, kad jas pasisemia iš aplinkos, tik ją reikia pastebėti. Vidiniams dalykams apmąstymų suteikia poezija, knygos, parodų lankymas. Paveikslams kurti naudoja įvairiausias technikas, dirba su kokybiškomis priemonėmis.

Parodos pristatymą dar jaukesniu pavertė Sauliaus Bernoto ir 6 klasės mokinio Augusto Jankauskio muzikiniai pasirodymai – parodos lankytojai mėgavosi klarneto, ir saksofono garsais.

Parodą Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje galima apžiūrėti iki balandžio 21 dienos.

Į viršų