Pradžia Pradžia

Bibliotekoje pristatyta Liudo Dapkaus knyga „Saulėgrąžų dievas“

Informacija atnaujinta 2023-03-20 09:28

Pradžia

Ketvirtadienio vakarą Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje pristatyta antroji Liudo Dapkaus knyga „Saulėgrąžų dievas“.

Liudas Dapkus – žurnalistas, keliautojas, komunikacijos specialistas. Šiuo metu užima Lietuvos užimtumo tarnybos komunikacijos skyriaus vedėjo pareigas. L. Dapkus yra ištikimas žurnalistikai, išbandęs save ne tik lietuviškos spaudos puslapiuose, bet ir užsienio naujienų agentūrose, dalyvavęs konfliktų zonose kaip karo korespondentas – dirbo Čečėnijoje, Dagestane, Libane ir kituose karštuosiuose taškuose, apie kuriuos kalba kaip apie fenomenalias žmogaus gebėjimo prisitaikyti prie bet kokių sąlygų patirtis. 

Parašyti antrąją knygą autorių įkvėpė karas Ukrainoje. Tai – pasakojimas apie pasipriešinimą ir kraujo kerštą. Apie netektis ir pergales. Neapykantą ir meilę. Įtempto veiksmo romano veikėjai – paprasti žmonės ir pasaulio galingieji. Tai – kova už išlikimą Saulėgrąžų dievo pasaulyje, kuriame tikslas pateisina visas priemones, o likimai yra persipynę keistomis gijomis. Tai – švelnumo ir smurto, mistikos ir siurrealizmo dažais nutapytas peizažas, kuriame klajoja Šiaurės šalių mitų būtybes primenantys personažai. Tai – knyga visiems, kurie užgniaužę kvapą stebi dramatiškus įvykius Ukrainoje, laukdami šviesos pergalės ir tamsos jėgų sutriuškinimo.  

 „Nesu Ukrainos ar karo ekspertas, bet turiu savybę išnarplioti objektą taip, kad neliktų neaiškumų. Man nereikia įdėti daug fantazijos, nes esu matęs tai. Pagrindinė knygos veikėja yra moteris. Pasirinkau tokį personažą pagal realų žmogų, kuris gyvena Ukrainoje. Man labai svarbu parodyti veikėjų motyvus per jų elgesį, norėjosi parodyti veikėjos gyvenimą lyg Ukrainos, kovą tarp gėrio ir blogio“, - pasakojo autorius. L. Dapkus atskleidė, kad „Saulėgrąžų dievas“ yra pirmoji trilogijos dalis, šiuo metu baigiama rašyti antroji knyga, kurią autorius ateityje žada pristatyti ir tauragiškiams.

Baigiantis knygos pristatymui, svečias atsakinėjo į lankytojų užduodamus klausimus, tarp kurių  – nemažai apie karo baigties rezultatus. Autorius tiki Ukrainos pergale, bet primena žmonėms, kad kiekvieną dieną turime vertinti tai, ką turime. „Esu matęs daug pasaulio. Šiandien užtikrintai galiu pasakyti, kad Lietuva yra viena geriausių vietų gyventi. Turim džiaugtis savo laisve ir suprasti, kad ji nėra duotybė“, – sakė Liudas Dapkus.

Į viršų