Pradžia Pradžia

Būk saugus internete!

Informacija atnaujinta 2024-02-13 09:51

Pradžia

Asociacija „Langas į ateitį“ tradiciškai kvietė viešąsias bibliotekas prisijungti prie tarptautinės „Saugesnio interneto savaitės“ akcijos.

Šiais metais, vasario 6 d., daugelyje pasaulio šalių buvo švenčiama 21-oji Saugesnio interneto diena! Akcijos šūkis – „Kurkime geresnį internetą kartu!“ Šio renginio tikslas – atkreipti gyventojų dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.

Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje sulaukėme Tarailių , Šaltinio, M. Mažvydo progimnazijų bei Žalgirių gimnazijos moksleivių. Juos lydėjo mokytojai Edita Kazlauskienė, Nijolė Baublienė, Okseda Naujokienė, Aida Melninkaitienė, Sandra Lekytė, Vilma Šimaitienė, V. Šerpytis ir J. Jurkšaitienė. Taip pat dalyvavo ir Skaudvilės, Lauksargių, Taurų, Eidintų, Mažonų, Žygaičių filialai.

Mokiniams pristatytos temos „Saugus elgesys internete“ , „Asmens duomenų apsauga ir privatumas“, „Kaip atpažinti dezinformaciją?“, „Kaip atpažinti socialinę inžineriją?“, „Skaitmeninė veikla“, Etiškas elgesys socialiniuose tinkluose“. Vyko diskusijos apie patyčias socialiniuose tinkluose, duomenų apsaugą internete, aiškinosi, kuri informacija yra asmeninė, o kurią galima atskleisti kitiems, sprendė draugiskasinternetas.lt testus, žiūrėjo informacinius filmukus. Tai pat jaunuoliai atliko praktines užduotis grupėse – sprendė kurios nuotraukos tinkamos, o kurios ne viešinimui socialiniuose tinkluose, analizavo įvairias gyvenimiškas situacijas, kūrė saugius slaptažodžius.

Vaikai pažadėjo laikytis visų saugaus interneto taisyklių ir kreiptis pagalbos į mokytojus bei tėvelius. Iš viso renginiuose dalyvavo 198 mokiniai ir 10 suaugusių. Ačiū visiems šios savaitės dalyviams!

Į viršų