Pradžia Pradžia

Dokumentinio filmo apie kraštietį, teatro pedagogą Gediminą Šimkų peržiūra

Informacija atnaujinta 2023-03-13 16:27

Pradžia

Ketvirtadienio vakarą Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vyko Rasos Šimkutės dokumentinio filmo „Tegu eina liepsnodami“ peržiūra. Filmą pristatė šviesaus atminimo kraštiečio dukra režisierė Rasa Šimkutė. Dalyvavo Gedimino Šimkaus žmona Marija Šimkienė, taip pat ir vienas iš filmo operatorių – Algirdas Didžiulis.

Gediminas Šimkus gimė Tauragės rajone, netoli Lauksargių, Nemeilų kaime. Keletą vaikystės metų gyveno Tauragėje, 1945-1950 metais mokėsi Tauragės 2-ojoje vidurinėje mokykloje.

Filme atskleidžiami Mažosios Lietuvos sūnaus, vieno įtakingiausių uostamiesčio teatrinės mokyklos įkūrėjų ir puoselėtojų, Lietuvos konservatorijos Klaipėdos fakultetų (vėliau – Klaipėdos universiteto Menų fakultetas, dabar – LMTA Klaipėdos fakultetas) Režisūros katedros vedėjo, ilgamečio režisūros ir vaidybos dėstytojo doc. Gedimino Šimkaus (1938-2018) biografiniai faktai, pasakojami per dukters Rasos Šimkutės prizmę. Vaizdo medžiagoje perteikiama ir novatoriška G. Šimkaus pedagoginė veikla, talentingų jo auklėtinių teatrinė kūryba, fenomenali Lietuvos mėgėjų teatrų veiklos sėkmė, per vienos šeimos istoriją prisiliečiama ir prie tragiškos lietuvininkų lemties.

Rasa Šimkutė prie šio filmo dirbo daugiau nei trejus metus. Jame panaudota daugybė vaizdinės autentiškos medžiagos iš Gedimino jaunystės, kūrybinio kelio pradžios, brandos ir jau paskutiniųjų žemiškos kelionės metų, bei gausybė fotografijų. Filme kalbinti G. Šimkaus kolegos, bendražygiai ir studentai jautriai atsiliepė apie savo mokytoją, sukūrusį jų profesinį kelią, suformavusį šio kelio tikslus.

Po filmo peržiūros Gediminą Šimkų ar jo šeimos narius pažinoję tauragiškiai turėjo progą pabendrauti, pasidalyti prisiminimais ir mintimis.

Į viršų