Pradžia Pradžia

E. Ramanauskaitės knygos „Ko iš tikrųjų nori vaikai“ pristatymas

Informacija atnaujinta 2024-06-07 09:17

Pradžia

Trečiadienio vakarą Viešojoje bibliotekoje pristatyta Eglės Ramanauskaitės knyga „Ko iš tikrųjų nori vaikai“.

Eglė Ramanauskaitė – Tauragės Martyno Mažvydo progimnazijos psichologė, anksčiau dėsčiusi kolegijoje. Jau dvidešimt metų dirba su įvairių psichologinių sunkumų turinčiais vaikais ir paaugliais, jų tėvais bei mokytojais, aktyviai dalyvauja tarptautiniuose mokymuose visoje Europoje. Rengia seminarus vaikų ugdymo ir kitomis aktualiomis psichologinėmis temomis.

„Ko iš tikrųjų nori vaikai“ – tai knyga tėvams, mokytojams, specialistams ir visiems, kurie nori nuodugniai pažvelgti į vaiko problemas ir išmokti atpažinti tikruosius jo poreikius.

Kaip padėti vaikui susigaudyti pagal suaugusiųjų taisykles veikiančiame pasaulyje? Ar reikia tenkinti visus vaikų poreikius ir ar vaikai tampa laimingi, kai gauna viską, ko nori?
Ar tikrai šių laikų vaikai turi daugiau teisių ir laisvės? Ar netinkamas vaiko elgesys – blogo auklėjimo rezultatas? Kaip atskirti vaiko poreikius nuo norų? Bausti, drausti ar leisti, atleisti? Kokią žalą daro vaikystėje patirtas smurtas ir ar kelio atgal nebėra?

Į šiuos ir kitus klausimus autorė ieško atsakymų, remdamasi įvairiais moksliniais tyrimais, statistika ir garsių psichologų teorijomis. Pateikdama pavyzdžių, ji filosofiškai apžvelgia, kaip vartotojiška kultūra prisideda prie problemų, su kuriomis susiduria vaikai, ir kviečia pasvarstyti, ką galėtume padaryti, kad to nebūtų.

Šios knygos išskirtinumas – praktinė dalis, kurioje pateikti dialogų su vaikais pavyzdžiai bei išsami analizė, kaip vaikus veikia mūsų parinkti žodžiai ir kokią įtaką daro jų pasaulio suvokimui. Autorė tiki, kad, remdamiesi pokalbių pavydžiais, tėvai atras savo būdą, kaip užmegzti ryšį su vaiku, išmokys jį pozityviai žvelgti į pasaulį.

„Knygoje kalbu apie tai, kas vaiką įkalina ir kas išlaisvina. Tai yra ne stebuklų ir ne burtų, o darbo su vaiku knyga. Ji susideda ir sėkmių ir nesėkmių, knygoje yra mokslinio žvilgsnio, emociškumo, metaforiškumo, buitiškumo, praktiškumo ir net filosofijos. Tai nėra kūrinys apie paklusnumą. Kaip aš sakau, jei vaikas viskam paklūsta,  jam reikia pas psichologą, jei visiškai nepaklūsta, tada irgi reikia. Taigi ieškomas aukso vidurys“, – kalbėjo E. Ramanauskaitė.

Po renginio buvo galima įsigyti autorės knygą.

Į viršų