Pradžia Pradžia

Evos Tombak knygos „Ar čia kas nors yra?“ pristatymas

Informacija atnaujinta 2021-12-13 09:11

Pradžia

Gruodžio 8 dieną, trečiadienį, Tauragės B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje savo 8-ąją knygą „Ar čia kas nors yra?“ pristatė buvusi leidėja, dabar jogos mokytoja ir rašytoja Eva Tombak.

„Ar čia kas nors yra?” – tai dokumentinis tyrimas mokslo ir dvasingumo, mistinių reiškinių tema. Knyga sudaryta iš trijų dalių: pirmoji – autorei papasakotos autentiškos mistinės patirtys; antroji – haliucinogenų sužadintų psichikos būsenų potyriai, kuriais su ja pasidalijo šių patirčių ieškantys, o jas pakomentavo psichiatrai, psichologai, gydytojas toksikologas; trečioji – interviu su mokslininkais, gydytojais, psichologais, astrologais, socialiai aktyviais žmonėmis apie mistines patirtis, smegenis ir mirties paradoksus.

Eva Tombak pasakojo, kad knygą rašyti tokia tema pasirinko ne ji – padiktavo pats gyvenimas. Visiškai neplanuotai jos ir kito žmogaus pokalbis pakrypo mistine tema, vėliau, pusės metų laikotarpyje, žmonės atsitiktinai autorei pasakodavo keistas, vaiduokliškas, mistines istorijas, ir tada E. Tombak sako supratusi, kad tai - ženklas.

„Aš racionali, logiška, iš karto pradėjau galvoti – o kaip aš tai padarysiu? Kaip parašysiu? Kada pasaulį sukaustė pandemija, supratau, kad tam pribrendau, jau galiu apie tai rašyti. Gailėjausi, kad žmonių pasakojimų neužsirašiau iš karto, norėjau, kad knyga būtų kuo labiau dokumentali, tiksli, todėl Facebook‘e parašiau, kad mane domina mistinės istorijos. Žinojau, kad jų bus daug, bet kad tiek daug...“ – pasakojo knygos autorė.

Anot jos, daugiausia Facebook‘e pasidalytų istorijų buvo apie sapnus, o ji stengdavosi užrašyti tas, kurios jai pačiai labiausiai įstrigo, užkabino. Tai istorijos apie tai, ką žmonės patiria panirę į komą, patyrę klinikinę mirtį, vaikų pasakojimai apie praėjusį gyvenimą.

„Tikiuosi, kad ši knyga suteikia šviesos. Man smagu ją pristatinėti, nes joje – tiek daug gyvenimo“, - kalbėjo Eva Tombak.

Po renginio buvo galima pabendrauti su autore, įsigyti knygų ir, žinoma, gauti autografą.

Į viršų