Pradžia Pradžia

Gyventojus kvies Tauragėje atidaromas energetinių patarimų centras

Informacija atnaujinta 2023-05-17 15:35

Pradžia

Tauragės rajono savivaldybė, bendradarbiaudama su Vartotojų aljansu, atidaro analogų Lietuvoje neturintį Energetinių patarimų resursų centrą. Jo tikslas – Tauragės savivaldybės gyventojų energetinis ir ekologinis švietimas siekiant keisti gyventojų elgesį tvarumo linkme.

„Tauragės bendruomenė kryptingai siekia tapti žaliausia savivaldybe Lietuvoje. Iki 2030 m. planuojame tapti klimatui neutraliu ir išmaniu miestu. Iš „Horizon Europe“ programos gausime finansavimą dėl piliečių įtraukimo, siekiant CO₂ neutralumo. Europos šalių patirtis rodo, kad vienas iš efektyvių gyventojų įtraukimo būdų – energetinių patarimų resursų centrų įsteigimas. Malonu, kad tam postūmį suteikė nevyriausybinė organizacija Vartotojų aljansas“, – sako Tauragės meras Dovydas Kaminskas.

Vartotojų aljansas Tauragės savivaldybėje įgyvendina „Horizon 2020“ finansuojamą projektą „ComAct“, kurio tikslas – padėti gyventojams pereiti prie energetiškai efektyvesnių priemonių.

„Matome ypatingą savivaldybių reikšmę, spartinant renovacijos procesus. Juk būtent savivaldybių administracijos ir savivaldybių įmonės yra piliečių konsultavimo apie socialinius, energetikos klausimus priešakyje. Džiaugiamės susiklosčiusiu atviru ir vaisingu dialogu su Tauragės savivaldybe, kurio rezultatas – į gyventojus orientuotas resursų centras. Labai tikimės, kad Tauragės pavyzdys įkvėps kitas savivaldybes ir tokių resursų centrų įsikurs daugiau“, – teigia Kęstutis Kupšys, Vartotojų aljanso viceprezidentas ir Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto narys.

Tauragės energetinių patarimų resursų centras įsikurs Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos patalpose. Iš anksto užsiregistravusius gyventojus konsultuos „Tauragės šilumos tinklų“ ir savivaldybės ekspertai, taip pat gyventojus energijos taupymo klausimais darbo dienomis konsultuoja Vartotojų aljanso telefoninė pagalbos linija.

Atidarymo renginys vyks: gegužės 19 d., penktadienį, 11.00-12.30 val. adresu Respublikos g. 3, Tauragė (Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka).

Renginio programoje:

  • steigėjų deklaracijos pasirašymas;
  • diskusija „Kaip efektyviai teikti patarimus gyventojams, spartinant renovaciją, taupant energiją ir įtraukiant vietos bendruomenes“.

Renginyje dalyvaus: Energetikos viceministrė Inga Žilienė, Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas, Aplinkos projektų valdymo agentūros Pastatų energinio taupumo departamento vadovė Gintarė Burbienė, VšĮ Lietuvos energetikos agentūros patarėja Agnė Bagočiutė,  VšĮ „Atnaujinkime miestą“ direktorė Eglė Randytė, UAB „Tauragės šilumos tinklai“ direktorius Audrius Arcišauskas, Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto narys ir Vartotojų aljanso viceprezidentas Kęstutis Kupšys.

Maloniai kviečiame dalyvauti!

Į viršų